ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır? ALES ne zaman?

ALES sınavı 19 Kasım 2017 Pazar günü yapılacak. Binlerce adayın katılacağı ALES sınavına yalnızca birkaç gün kaldı. Sınava girecek adaylar ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı? sorusunun yanıtını arıyor. 2017 ALES giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı. Peki sınav giriş yeri nasıl öğrenilir? İşte konuyla alakalı değerlendirmeler...

ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır? ALES ne zaman?

Binlerce adayın başarılı sonuç almak adına ter dökeceği ALES sınavı için ÖSYM'den beklenen haber geldi. ÖSYM, 2017 ALES sınav giriş yerlerini açıkladı. Sınava girmek için sabırsızlanan öğrenciler ALES sınav giriş yerlerini nasıl öğrenebilir? İşte yanıtı...

ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Sınav giriş belgeleri yayınlandı. ÖSYM'nin resmi internet sitesinin aday işlemleri kısmına T.C. kimlik numaranızı ve aday şifrenizi girerek sınav giriş belgenize ulaşabilirsiniz.

ALES SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK?

Yeni yayınlanan yönetmeliğe göre 100 soru yöneltiecek 2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı 19 Kasım 2017 tarihinde saat 10.00'da yapılacak ve ALES sınavı için toplam süre 150 dakika olacak.

ALES'te test sayılarında azaltmaya gidildi

Dört test/bölüm sayısı ikiye indirilmiş olup yeni ALES, Sözel ve Sayısal olmak üzere iki bölümden ve testten oluşacaktır. Sözel-I ve Sözel-II ile Sayısal-I ve Sayısal-II testleri ayrımı ortadan kaldırılmıştır.

Yeni ALES'te belirlenen testlerin içeriğine ilişkin de yeni düzenlemeler yapıldı

ALES Sözel Testi; sözcükte, cümlede ve parçada anlam; cümle ve metni tamamlama; kesin yargıya ulaşma, düşünce akışını bozan ifadeyi bulma ve parçada anlam bütünlüğü sağlama gibi başlıklar altıda yer alan soru alanlarından oluşacak.

ALES Sayısal Testi; temel matematiksel işlemler, matematiksel ilişkilerden yararlanma; tekli, ikili ve üçlü problemler ve geometri gibi başlıklar altında yer alan soru alanlarını içerecek. Burada adayların sıralama, çözümleme, analiz etme, yorumlama ve mantıksal akıl yürütme gibi daha çok ileri düşünme becerilerinin ölçülmesi amaçlanmıştır.

ALES SINAV GİRİŞ YERİ SORGULA!

BİZE ULAŞIN