Elebaşının mesajına duruşmada suçüstü

FETÖ elebaşı Gülen’in itirafçılığı ve çözülmeyi önlemek için cezaevindeki örgüt üyelerine yolladığı mesajlar, Akıncı Üssü duruşmasında mahkemede ele geçirildi

Elebaşının mesajına duruşmada suçüstü
FETÖ hainlerinin 15 Temmuz'da giriştiği darbe teşebbüsünün üs merkezi olarak bilinen Akıncı Üssü ile ilgili davada darbeci teğmen, sivil imam darbeci Harun Biniş'e not verirken yakalandı. 10 Kasım'da Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında yaşanan olay, yoklama kağıdının sanıklar arasında dolaştırılarak imzalanması aşamasında yaşandı. Tutanaklara geçirilen olaya göre kursiyer teğmen sanıklardan İsmail Küçükberber, kendisi yoklama kağıdını yanındaki, sivil imam darbeci Harun Biniş'e iletirken jandarma görevlileri bu yoklama kağıdının altında el yazısı ile yazılmış bir not kağıdı fark etti.

NOT GÜLEN'İN...
Nottaki şifreleri değerlendiren güvenlik ve istihbarat birimleri notun basit bir motivasyon belgesinden çok daha derin niteliğinin bulunduğunu değerlendirdi. Not üzerinde yapılan çalışma sonunda varılan sonuçlardan ilkine göre not; FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından kaleme alınan ve örgüt üyelerinin yeni kullanmakta olduğu bilinen bir iletişim sistemi üzerinden örgüt mensuplarına gönderilen bir mesajdan alındı. İkinci değerlendirmeye göre terör örgütü elebaşının bu mesajını not haline getiren isim, 15 Temmuz'da Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanı olan darbeci general Kubilay Selçuk'tu. Bu yöndeki bilgileri notta "havacı sancaktar" denmesi ve Selçuk'un not ortaya çıkınca aşırı tepki göstermiş olması da güçlendirdi. Not ele geçince Selçuk'un görevlilerden tutanak tutulmaması konusunda yalvardığı da öğrenildi.
BİZE ULAŞIN