Küçük Kandil 3’üncü kez vuruldu

Küçük Kandil 3’üncü kez vuruldu
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) terör örgütü PKK'nın küçük Kandil'i olarak adlandırılan Kuzey Irak'taki Asos Dağı'na bir ayda üçüncü hava operasyonu düzenledi. Operasyonda, sığınak, tünel ve benzeri 41 hedef yerle bir edildi. PKK'nın 40 yıllık hafızasının kapsamlı bir şekilde harita üzerine işlenmesi sonucu PKK'nın yuvalandığı Kandil'in devamının Asos Dağı olduğu sonucuna varılmıştı. Irak-İran sınırında Süleymaniye-Şarbajer bölgesinde yer alan bölgeye 3 Kasım ve 11 Kasım'da düzenlenen hava harekatlarında PKK ve İran kolu PJAK'lı 96 terörist öldürülmüştü.

TURUNCU LİSTEDEYDİ
Öte yandan Tunceli'nin Pülümür ilçesinde öldürülen 2'si kadın 4 teröristten birinin, PKK'nın sözde Dersim saha sorumlusu 'Serdem' kod adlı Bilal Serhat Sarıtaş olduğu belirlendi. 600 bin liralık 'turuncu' listede aranan terörist, örgütün aynı zamanda sözde Karadeniz açılımı sorumlusuydu. Son olarak Trabzon Maçka'da 3 polisin şehit edildiği hain saldırının talimatını vermekten aranan Sarıtaş'ın, Tunceli bölge sorumluluğuna 2 ay önce getirildiği ortaya çıktı.
Operasyonda öldürülen diğer teröristlerin ise "Mazlum Amed" kod adlı Mazlum Kaymaz, "Sorhin Botan" kod adlı Mukadder Bilen ve "Sarya Gever" kod adlı Özlem Çiftçi olduğu ortaya çıktı. Hakkâri doğumlu 22 yaşındaki Özlem Çiftçi'nin, Hakkâri ve Tunceli bölgesinde birçok eylemde yer aldığı belirlendi.
BİZE ULAŞIN