Kılıçdaroğlu şapa oturdu

Başbakan Binali Yıldırım, CHP liderinin yalanlarına yanıt verdi: Geçmişte Kılıçdaroğlu, onlarca asılsız iddiada bulunmuş, her seferinde de şapa oturmuştur. Bugün de durum farklı değildir

Kılıçdaroğlu şapa oturdu
Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe'de gerçekleşen 375 tesisin açılış töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi hakkındaki iddialarına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun itibar cinayeti yaptığını belirten Yıldırım, "Yalan yanlış belgelerle aklı sıra akrabalar üzerinden cumhurbaşkanımızın itibarını zedeleyeceğini zannediyor. Mal bulmuş mağribi gibi şiddetle celalle cumhurbaşkanımızın şahsına hakaret etmeye devam ediyor. Geçmişte Kılıçdaroğlu, onlarca asısız iddiada bulunmuş, her seferinde de şapa oturmuştur. Bugünden de durum bundan farklı değildir" dedi. Başbakan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

TIS ÇIKMADI
Bu açıklamaların arkasından suçladığı insanların avukatları kendisini bu iddiayı ispata davet etmiştir, elindeki bilgi ve belgeleri zaman geçirmeden savcılığa iletmesini aynı zamanda yazılı ve görsel medyaya vermesini istedi. Aradan 24 saat geçti, büyük büyük iddialar ortaya koyan ana muhalefet partisi genel başkanından ses seda yok, tıs çıkmadı.

AÇIK SEÇİK ORTADA
Senin yalanların, yanlışlarınla cumhurbaşkanımıza olan millet sevgisi bir gram bile azalmaz. Aslında sen cumhurbaşkanımıza yönelik yalan yanlış iddialarla yapmaya çalıştığın şey çok açıktır. Son günlerde, ülkemiz aleyhine başlatılan küresel kara propaganda yapanların değirmenine su taşımaktan başka hiçbir amaca hizmet etmediğin açık ve seçik ortadadır.

MİLLETE TESLİM OL
2009'dan bu yana işbaşındasın 9 seçimde hangi seçimi kazandın. Bu iftiralar seçim kazanmaya yetmiyor. Gel bu yanlış yoldan dön, millete teslim ol, millet için hayırlı şeyler söyle, belki sende bir gün iktidar olursun kim bilir.

7.7 MİLYAR LİRALIK 375 TESİS AÇILDI
Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın baraj, gölet, taşkın koruma projelerinden oluşan 375 tesis 7.7 milyar liraya mal oldu. 77 baraj, 32 gölet, 139 sulama, 21 içme suyu, 1 ileri biyolojik atık su arıtma, 74 grup taşkın koruma, 4 ulaşım tesisi, 12 grup ağaçlandırma ve ormancılık faaliyeti, 4 erozyon, sel ve çığ modelleme tesisi, 9 grup tabiat turizmini geliştirmek için milli park ve tabiat parklarında altyapı ve tanıtım merkezleri, 2 grup meteoroloji tesisinin açılışı yapıldı
BİZE ULAŞIN