YPG’ye giden silahlar Türkiye’de çıkmaya başladı

Siirt Eruh’ta teröristlere yönelik operasyonda 18 sığınakta yüzlerce silah ele geçirildi. Silahlar arasında ABD yapımı bomba düzenekleri de yer aldı

YPG’ye giden silahlar Türkiye’de çıkmaya başladı
Siirt'in Eruh ilçesine bağlı Akmeşe köyü (Garisa) bölgesinde güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda, zırhlı araçların geçişi sırasında tuzaklanan ve çok etkili olan ABD yapımı 2 adet Bangalore Torpedo adlı patlayıcı düzeneği ele geçirildi. Siirt Valisi Ali Fuat Atik, ele geçirilen silah, mühimmat ve yaşam malzemelerni, düzenlediği basın toplantısı ile basına tanıttı.

18 SIĞINAK, YÜZLERCE SİLAH
Bölgede 1 hafta boyunca süren operasyonlarda 18 sığınak ve barınağın tespit edildiği bildirildi. Akmeşe köyü kırsalında 18 sığınakta yapılan aramalarda ele geçirilen mühimmatları tanıtan İl Jandarma Komutan Vekili Albay Uğur Özmen, silahları tek tek tanıtıldı. Siirt Valisi Ali Fuat Atik de, operasyonlara ilişkin bilgi verdi. 300 patlayıcı düzeneğinin bulunduğu silahlar arasında ilk kez ele geçirilen Bangalore Torpedo adlmı her biri 1.5 metre uzunluğunda ve içerisinde 6.5 kilogram ağırlığında yüksek patlayıcıya sahip torpido silahı da yer aldı.

Davut AGAH / SABAH
BİZE ULAŞIN