Almanya’ya götürüldü

Türkiye’de gördüğü tedavi ile hayati tehlikeyi atlatan Baykal, beyin kanamasına bağlı olarak kısmi felç tedavisi için Almanya’nın dünyaca ünlü Murnau kliniğinde tedavi görecek

Almanya’ya götürüldü
CHP'nin eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, beyin kanamasına bağlı olarak kısmi felç tedavisi için Almanya'nın dünyaca ünlü Murnau kliniğinde tedavi görecek. Murnau kliniğinde silahlı saldırı sonucu felç kalan ünlü ses sanatçısı İbrahim Tatlıses de tedavi olmuş ve sağlığına kavuşmuştu.

FONKSİYONLARI İYİ
Deniz Baykal'ın tedavisine Almanya'da devam edilecek. 51 gündür Ankara İbn-i Sina Hastanesi'nde tedavi gören Baykal dün sabah erken saatlerde ambulans uçakla Almanya'ya götürüldü. Baykal'ın Almanya'ya götürülmesinin ardından Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, şunları kaydetti:
"Çok kritik zamanlar yaşadık ama şükürler olsun ki bugün Deniz Bey iyi bir durumda hastanemizden çıktı. Bilinci tam açıktı, bilişsel fonksiyonları iyiydi. Sol taraftaki kuvvet düşüklüğü dışında durumu iyiydi. Bundan sonra tedavisinin Almanya'da devamı ile daha iyi durumda Türkiye'ye gönderilebilir.

BAYKAL: BÜYÜK NİMET
Prof. İbiş, Baykal ile yaptıkları son sohbeti de şöyle dile getirdi: Dün akşam uzun süre sohbet ettik. Daha doğrusu Deniz bey konuştu biz dinledik. Sağlığın çok önemli olduğunu, oturmanın, hareket etmenin, yaslanmanın büyük bir nimet olduğunu, bu fonksiyonların insan sıkıntı yaşadığı zaman öneminin anlaşıldığını vurguladı. 'Gidince Türkiye'yi özleyecek misiniz?' diye sorduk. 'Ben Türkiye'deyken ülkemi özledim, şimdi de özlüyorum' diye duygularını ifade etti. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Genel Başkan, Mevlüt Çavuşoğlu ve Ahmet Demircan olmak üzere tüm bakanlar, ilgilenen takip eden tüm siyasiler, partili arkadaşlarına, dostlarına ve özellikle Aydın Milletvekili Lüftü Baydar hocamıza teşekkür etti.

ROBOTİK TERAPİ VERİLECEK
Hastaların yakınlarının konfor içinde konaklayacağı otel ve sosyal tesislerin yanı sıra 24 saat acil tıbbi müdahale servisi görev yapıyor. Klinikte, su ve hipoterapi, yutkunma, konuşma terapileri, her hastanın durumuna göre uyarlanmış robotik lokomotif terapi de uygulanıyor.

İŞTE MURNAU KLİNİĞİ
Almanya'da, Münih'in 65 kilometre uzağında, orman içinde kurulu olan rehabilitasyon merkezi, fizyoterapi ve sportif terapi, mesleki terapi ve fizik tedavi olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Rehabilitasyon merkezi, kliniğin uzman tıp birimleriyle yakından işbirliği yapıyor. Travma ve cerrahi bakımdan sonra gerekli olan kapsamlı rehabilitasyon bakımı gerçekleştiriyor.
BİZE ULAŞIN