Kudüs'te son durum nedir? - Kudüs'te neler oluyor? - İşte son ayrıntılar

ABD Başkanı Donald Trump'ın skandal açıklamasının ardından Müslümanlar ayağa kalktı. Gelen bilgilere göre İsrail askerleri, Mescid-i Aksa ve Batı Şeria'da cuma namazı sonrası düzenlenen gösterilere gerçek mermiler ile müdahale ediyor. Bu gelişmelerin ardından Kudüs'te son durum merak ediliyor. Türkiye'de de alınan bu karar nedeniyle protestolar başladı. Peki Kudüs'te son durum ne ve neler oluyor?

Kudüs'te son durum nedir? - Kudüs'te neler oluyor? - İşte son ayrıntılar

ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararının ardından milyonlarca Müslüman ayağa kalktı. Filistin halkı sokaklara dökülürken İsrail askerleri, Mescid-i Aksa yakınlarında gerçek mermiler ile müdahalede bulunmaya başladı. Kudüs son dakika bilgisine göre sadece 1 saat içerisinde 217 Müslümanın İsrailli asker ve polisler tarafından yaralanmasına sahne oldu. Bazı sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla Türkiye'de de protestolar düzenleniyor. Peki Kudüs'te son durum nedir ve neler oluyor? İşte son gelişmeler...

KUDÜS'TE SON DURUM NE?

Kudüs'ten gelen son dakika bilgilerine göre, İsrail askerleri Mescid-i Aksa ve Batı Şeria'da cuma namazı sonrası düzenlenen gösterilere gerçek mermiler ile müdahalede bulunuyor. Son dakika haberine göre, Filistin yönetiminden yapılan açıklamada, İsrail'in saldırılarında 1 kişinin hayatını kaybettiği 217 kişinin ise yaralandığı bildirildi..

KUDÜS SON DAKİKA HABERLERİ

ABD Başkanı Donald Trump'ın skandal açıklamasının ardından Türkiye'de de protestolar başladı. Cuma namazından saatler önce çoğunluğu gençlerden oluşan bir grup, Fatih Camii avlusunda toplandı. Gençler Cuma namazını beklemeye başladı. Cuma namazının ardından ABD'nin Kudüs kararı protesto edilecek. Kalabalık Fatih Camii'nde Saraçhane Parkına yürüyecek.

İŞGALCİ İSRAİL REJİMİ GAZZE'DE CANLI YAYIN SIRASINDA FİLİSTİNLİ BİR GENCİ VURDU


İşgalci İsrail rejimi Cuma namazı sonrası göstericilere gerçek mermi ve göz yaşartıcı bombayla müdahale etmeye başladı! Şuana kadar 40 Filistinlinin yaralandığı belirtildi

NABLUS'TA SİLAHLI YAHUDİ YERLEŞİMCİLER YOL KAPATTI

Öte yandan, bir grup silahlı Yahudi yerleşimcilerin Nablus'un güneyindeki ana yolu kapattığı öğrenildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler cuma namazı sonrası Havvara-Beyta kavşağını kapattı.

Bölgede çok sayıda İsrail askerinin konuşlandığı ifade ediliyor.

ERDOĞAN'DAN KUDÜS AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trump'ın skandal kararının ardından yaptığı açıklamada, ABD'de alınan kararın hükümsüz olduğunu ifade etti. Erdoğan açıklamasında; "Kudüs'ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün muhafazası hususunda Ürdün ile aynı hissiyatı paylaşıyoruz. Ürdün Haşimi Krallığı'nın Kudüs'teki kutsal mekanların hamisi olarak oynadığı kritik rolü çok önemsiyoruz. Kudüs'ün statüsü konusunda atılacak yanlış bir adım tüm İslam aleminde infiale sebep olacaktır. Bu, barış zeminini dinamitleyecek, bölgemizde yeni gerilimlerin, yeni çatışmaların fitilini ateşleyecektir.

BİZE ULAŞIN