Örgütün ‘mahrem’ abilerine operasyon

FETÖ’nün mahrem imamlarına yönelik soruşturma kapsamında 3 mahrem imam ve 6 muvazzaf asker ile meslekten ihraç edilmiş 2 asker tutuklandı

Örgütün ‘mahrem’ abilerine operasyon

Çanakkale'de örgütün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada, halen doktorluk ve öğretmenlik yapan 3 mahrem imam ile aralarında bir kurmay albay ve bir binbaşının da bulunduğu 6 muvazzaf subay ile meslekten ihraç edilen 2 askerin de bulunduğu 11 şüpheli tutuklandı. Başka bir soruşturmada da ByLock kullandıkları belirlenen 17 şüpheli gözaltına alınırken, 17 şüpheli de aranıyor.

Adıyaman: Deşifre olmamak için örgüt imamlarıyla büfelerden ve kontörlü telefonlardan irtibat kuran, aralarında teğmen, astsubay ve uzman çavuşlar ile eski askeri öğrencilerin de bulunduğu 21 şüpheli gözaltına alındı. 7 şüpheli aranıyor.
Ankara: Üçü halen görevde, 10'u ise daha önce meslekten ihraç edilmiş; 2'si Adalet Bakanlığı, 11'i ise Yargıtay personeli 13 şüpheliden 10'u gözaltına alındı.
Mardin: Örgütün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada 2'si yarbay, 3'ü binbaşı, biri yüzbaşı, 6'sı üsteğmen, biri de astsubay 13 rütbeli asker tutuklandı.

Birkan DÜZENLİ-Ali ALTUNDAŞ-Metin HARIKÇI-İhsan TUNÇOĞLU
BİZE ULAŞIN