“Hayalet silahlar” jandarmadan kaçamadı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele ekipleri; sosyal medya üzerinden, kamuoyunda “Hayalet Silah” olarak adlandırılan GLOCK marka tabancaları yüksek fiyatla pazarlayan (2) kişiyi yakaladı. Şüphelilerin sosyal medya hesapları üzerinden satış yaptıklarını tespit eden Jandarma ekipleri, kullandıkları aracı E-5 karayolu üzerinde düzenlediği operasyon ile durdurdu. Araçta yapılan aramalarda piyasa değeri yaklaşık (100.000) TL olan (5) adet GLOCK marka tabanca ve bu tabancalara ait (11) adet şarjör ele geçirildi.

“Hayalet silahlar” jandarmadan kaçamadı

Silahları yurtdışından yasadışı yollarla getirtip, suç örgütü üyelerine satmak için İstanbul'a getiren ve tanıdıkları kişiler vasıtasıyla pazarladıkları belirlenen şüphelilerden birinin kasten adam öldürme suçundan arandığı belirlendi. Yakalanan (2) kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde, yurtdışından yasadışı yollarla Türkiye'ye getirilen ve kamuoyunda "Hayalet Silah" olarak adlandırılan GLOCK marka tabancaların suç örgütlerine dağıtılacağı bilgisinin alınması üzerine çalışma başlatıldı.

Sosyal Medya Üzerinden "Silah Show" Yapmış

Şüphelilerin, sosyal medya hesaplarını takibe alan Jandarma siber suçlar ile mücadele birimleri; şüpheli şahısların kimliğini tespit etti. Şahıslardan, B.K.'nın sosyal medya hesapları incelendiğinde pek çok fotoğraf karesinde elinde uzun namlulu silahlar dâhil farklı silahlarla poz verdiğini belirlendi.
Şahsın, paylaştığı fotoğraflar üzerinden kullandığı araç plakasını tespit eden ekipler, aracı takip etmeye başladı.

100 Bin Liralık Hayalet Tabanca

Takibe alınan silah kaçakçılarının içinde bulunduğu araca E-5 karayolu üzerinde şok bir baskın düzenleyen Jandarma ekipleri; şüphelilerden B.G.'yi araç içerisinde kıskıvrak yakalarken, kasten adam öldürmek suçundan arandığı ortaya çıkan diğer şüpheli B.K.'yı hareket eden araçtan kendini aşağıya atarak kaçmaya çalışırken yakaladı.

Araçta arama yapan ekipler; aracın arka bölümünde özel olarak gizlenmiş şekilde çanta içerisinde piyasa değeri yaklaşık (100.000) TL olan (5) adet GLOCK-17 marka tabanca ve bu tabancaya ait (11) adet şarjör ele geçirdi.

Piyasada yüksek fiyata satılan silahları, İstanbul'da referanslı kabul ettikleri kişiler vasıtasıyla sattıkları belirlenen (2) şüpheli, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN