Süleyman Şah Türbesi eski yerine taşınacak

Başbakan, Suriye’de işler yoluna girdikten sonra Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun kendi yerine taşınacağını söyledi. Yıldırım, “Karakolun yeri Türkiye’nin mülküdür, bayrağımız orada dalgalanacak” dedi

Süleyman Şah Türbesi eski yerine taşınacak
Meclis Genel Kurulu'nda 2018 yılı bütçesinin tümü üzerindeki görüşmeler yapıldı. Başbakan Binali Yıldırım, CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin kirli çamaşırlarını örtmeye çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarını tek tek çürüttü. Suriye'nin normalleşmesinin ardından Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun eski yerine taşınacağını da aktaran Yıldırım, şunları söyledi:
ABD YENİ PLANIN SİNYALLERİNİ VERDİ: Bütün dünya biliyor ki, bugün İsrail Kudüs'te işgalci konumundadır. Bu kararı alanlar ne yazık ki Ortadoğu'da barış istemediğini alenen ortaya koydu. Esasen ABD yönetimi bu kararla, bölgedeki krizi, kaosu daha da derinleştirecek yeni bir planın sinyallerini de vermektedir.
TRUMP ARAMAYA CESARET EDEMEDİ: Kılıçdaroğlu, Başkanın (Trump'ın) bütün liderleri aradığı halde Cumhurbaşkanımızı aramadığını söyledi. Doğru görüşme olmadı, çünkü Cumhurbaşkanımızın düşüncesi, görüşü bellidir. Olsa olsa Trump bunu bildiği için aramaya cesaret edemez.
KARAKOLUN YERİ TÜRKİYE'NİN MÜLKÜDÜR: Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun yeri Türkiye'nin mülküdür, orada Türkiye'nin bayrağı dalgalanacaktır. Kısa vadede güvenlik sebebiyle burası boşaltılmış. Suriye'deki işler yoluna girdikten sonra aynen orada bu Süleyman Şah Saygı Karakolu tekrar faaliyete geçecektir.
SARRAF DAVASI SİYASİ BİR DAVA: Bu dava siyasi bir davadır... Kılıçdaroğlu, 'gelin Sarraf davasını tekrar açalım' dedi. Bu konuda Yüce Meclis soruşturmanın açılmaması kararı vermiş. Bu şahıs (Rıza Sarraf)diyor ki, 'Ben yalan söylersem cezadan kurtulacağım'. Biz şarlatanın söylediklerine mi yoksa yüce Meclis'in söylediklerine mi itibar edeceğiz.
EN FAZLA SORUŞTURMA AK PARTİLİ BELEDİYELERE: 'AK Partili belediyelere gidilmiyor' diye bir takım iddialarda bulunuldu. Bakın soruşturma izni verilmesine dair kararların partilere göre dağılımı: AK Parti 91, CHP 27, MHP 23. Hangisi fazla? Bugün itibariyle görevden uzaklaştırılan 106 belediye başkanı var. Bunların 93'ü HDP'li, 9'u AK Partili, 3'ü MHP'li ve 1'i de CHP'li.
HESAP UZMANLIĞI ÇÖKTÜ: Başbakan Yıldırım, konuşması sırasında Genel Kurul salonunu da güldürmeyi ihmal etmedi. Kılıçdaroğlu'nun, kamyoncuların otoyol ücretleriyle ilgili sıkıntılarını dile getirmesi üzerine "Kılıçdaroğlu gerçi sen yürüyerek gittin ama yürüyerek ölçülmez. Otoyol ücreti 89 değil, 70 lira. Hesap uzmanlığı burada da çöktü kusura bakmayın" dedi.

EKONOMİ GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR
Meclis Genel Kurulu'nda 2018 bütçe sunumunu yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye'nin yüzde 11.1 olan 3'üncü çeyrek büyüme rakamlarına dikkat çekerek, 2018-2020 döneminde büyüme oranlarının devam edeceğini söyledi. Bu büyüme rakamlarına kamu kaynaklarının kontrollü, ihtiyatlı kullanımı ile ulaşıldığını anlatan Ağbal, 4'üncü çeyrekte oluşacak büyüme sayesinde 61.7 olarak tahmin edilen bütçe açığının da düşmesini beklediklerini kaydetti. Bu güçlü göstergeleriyle kamu maliyesinin her dönemde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de ekonomiye destek sağlayacağını kaydeden Bakan Ağbal, 3.4 milyon kişiye istihdam sağlanacağını kaydetti. Bakan Ağbal, "Gücünü de milletten alan bir ekonomimiz var. Her türlü şoklara dayanıklı" dedi.

Zübeyde YALÇIN -Evrin GÜVENDİK -Eda IŞIK -Hazal ATEŞ -Ahmet TOPAL -Ali EKE YILMAZ /ANKARA
BİZE ULAŞIN