Başbakan Yıldırım, AK Parti Karabük İl Kongresine katıldı

AK Parti Karabük İl kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada bir konuşma yaptı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Karabük İl Kongresine katıldı

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Arakan'ın derdi bizim derdimizdir. Bağdat'ın derdi de bizim derdimizdir. Filistin'in davası bizim davamızdır. Mescid-i Aksa'nın, Kudüs'ün, Şam'ın hukukunu savunmak bizim meselemizdir. Arakan'da, Astana'da, Kudüs'te, Birleşmiş Milletler'de insanlığın haysiyetini savunmak da bizim görevimiz olmuştur." dedi.

Yıldırım, Soğuksu Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Karabük'ün heyecanının her zaman AK Parti'nin gücüne güç kattığını belirtti.

AK Parti'nin "önce insan" diyerek yola çıkan bir hareket olduğunu anlatan Yıldırım, "Bizim siyasetimizin esası, temeli 'Halka hizmet, Hakk'a hizmet'tir. Ülkeye eser kazandırmaktır. Her bir vatandaşımızın mutluluğu için siyasi bir mücadele içindeyiz. Her bölgemizin, her şehrimizin mutluluğu, kalkınması için çalışıyoruz. Bu yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Engelleri aşa aşa bugünlere geldik." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, vesayet odakları, terör, darbe teşebbüsü, ekonomik kriz ve engellerin AK Parti'nin kutlu yürüyüşünü asla durduramadığını söyleyerek, ele ele vererek Türkiye'yi birlikte sahiplendiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında dimdik durarak bütün kasırgaları, fırtınaları, saldırları birlikte aştıklarını vurgulayan Yıldırım, birer nefer olduklarını bildirdi.

Yıldırım, "Esas olan AK Parti davası ve Türkiye'dir." dedi.

OTORİTE BOŞLUKLARI SONA ERMEDEN BİZE RAHAT YOK

Sadece Türkiye'nin değil bölgenin, insanlığın huzur ve refahı için çalıştıklarına dikkati çeken Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bölgede yaşanan acılar dinmedikçe biz görevimizi tamamlamış olamayız. İnsanlığı tehdit eden işgaller, iç savaşlar, otorite boşlukları sona ermeden bölgede bize rahat yok. 81 vilayetimizin kaderiyle, 80 milyon insanımızın geleceğiyle, insanlığın bekasıyla yakından ilgiliyiz. Arakan'ın derdi bizim derdimizdir. Bağdat'ın derdi de bizim derdimizdir. Filistin'in davası bizim davamızdır. Mescid-i Aksa'nın, Kudüs'ün, Şam'ın hukukunu savunmak bizim meselemizdir. Arakan'da, Astana'da, Kudüs'te, Birleşmiş Milletler'de insanlığın haysiyetini savunmak da bizim görevimiz olmuştur."

BİZE ULAŞIN