‘Türkiye küresel barışın güvencesi’

Başbakan Yıldırım: Bu bölgede bize rağmen, bölgedeki ülkelere rağmen hiç kimse binlerce kilometre uzaktan gelip plan yapamaz, racon kesemez. Türkiye küresel barış ve istikrarın da güvencesidir

‘Türkiye küresel barışın güvencesi’

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin Bartın ve Karabük il kongrelerine katıldı. Yıldırım buralardaki konuşmalarında şunları söyledi:

HA AMERİKA HA İSRAİL: ABD başkanı bir gün çıktı böbürlenerek imzasını da göstererek bir kağıda imza attı. Kudüs'ü Amerika'nın, pardon İsrail'in başkenti yapacakmış. Ha Amerika ha İsrail. "Ben yaptım oldu" demekle oluyor mu? "Yanlış hesap Kudüs'ten döner", "Kudüs sahipsiz değil" dedik.

ERDOĞAN'IN KATKISIYLA BU NOKTAYA GELİNDİ: BM Kudüs Filistin'in başkentidir diye yeni bir karar aldı. ABD başkanı ülkeleri tehdit ederek; 'karşı oy kullanırsanız sizlere para vermeyeceğiz destek vermeyeceğiz şöyle böyle yapacağız karışmam ha diye göz dağı vermeye çalıştı. Bir şeyi hesap edemedi; siz ne kadar büyük olursanız olun dünyada her ülke bayrağı olan toprağı olan egemenliği olan her ülke kendi kararını kendisi verir; kendi kaderini kendi belirler. Yapılan oylamada dünyanın 1'den büyük olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Bu noktaya gelinmesinde kim var; Türkiye var. Recep Tayyip Erdoğan var.

KİMSE RACON KESEMEZ: Türkiye güçlü olmak zorunda. Sadece kendisi için değil Türkiye bölge için, bölgedeki krizleri gidermek, sorunları çözmek için güçlü olmak zorunda. Bu topraklarda 100 yıl önce ortaya konan plan ve projelerin; bölgenin iradesi dışında olduğu ve yürüyemeyeceği çok açık şekilde ortaya çıkmıştır. Bölge hakkında dizayn yapanlar karar verenler yine aynısını yapmaya çalışıyor. Bu bölgede bize rağmen hiç kimse binlerce kilometre uzaktan gelip plan yapamaz, racon kesemez.

TÜRKİYE BARIŞ VE İSTİKRARIN GÜVENCESİDİR: Türkiye-İran-Rusya; Suriye'de 6 yıldır devam eden iç savaşın sona erdirilmesi için yoğun gayret gösteriyor. Nerede mazlum nerede mağdur varsa Türkiye yanındadır. 3.5 milyon mülteci kardeşlerimize sahip çıkan Türkiye'dir. Türkiye küresel barış ve istikrarın da güvencesidir.

İHRACATTA REKOR: 2017 sonu itibarıyla ihracatımızın 157 milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz. Bu bir rekordur. Türkiye'ye yakışan da budur. Bu başarının arkasında istikrar vardır, güven vardır, siyasi irade vardır.

KILIÇDAROĞLU BOL KESEDEN ATIYOR
"Bugün Kılıçdaroğlu baktım; İzmit'te muhtarlarla toplantı yapıyor. Muhtarlara diyor ki; '5 tane müjdem var, size ait muhtarlar kanunu çıkaracağım' diyor. Bunların kanunu falan yok mu acaba diye bir bakayım dedim. Gariban; muhtarlara ait kanun olduğundan haberi yok. Ondan sonra da muhtarlara kanun çıkaracağım diye bol keseden atıyor. Bu kamyon işi de fazla koymuş Kılıçdaroğlu'na ha babam kamyonculardan bahsetti, durdu. Kamyoncuların sorunlarını bilmediğimizden tutun neler neler. Ey Kılıçdaroğlu sen o yollarda yaya FETÖ'cülerle kol kola yürürken kamyoncularla biz beraberdik. Bu ülkenin hizmet gördüğü yıllar güçlü ve sağ iktidarların olduğu yıllardır. 50-60 arası Türkiye'nin destan yazdığı yıllardır. 80'lerde Özal ile Türkiye sıçrama yaptı. 90'arda tekrar Türkiye kazanımını kaybetmiş. 2000'lerde AK Parti tek başına geldi. 15 yıldır Türkiye kazanıyor. Artık tek başına iktidar dönemi başlıyor 2019'da. Kapı kapı dolaşacağız eserlerimizi bir bir anlatacağız.

BİZE ULAŞIN