Murat Hazinedar'dan FETÖ medyasında dikkat çeken sözler

Görevden uzaklaştırılan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın, FETÖ medyasında çeşitli zamanlarda sarf ettiği örgüte destek sözleri ortaya çıktı.

Murat Hazinedar'dan FETÖ medyasında dikkat çeken sözler

Koza İpek Grubu medyasına kayyum atanmasıyla örgüte desteğe koşan Hazinedar Bugün TV'de tehdit görüntüleri ortaya çıktı.

Hazinedar şöyle konuştu: "Türkiye'nin önemli kurumlarından bir tanesine böyle fütursuzca el konulmasının tamamen siyasi olduğu ortada. Koza İpek Grubu farklı düşündüğü için cezalandırılıyor. Bir şeyi unutmasın kimse; Türkiye'de şu anda Koza Grubuna yapılan bu müdahalenin örneği yoktur. Tarih bizi çok yakın bir gelecekte haklı çıkartacak ama bu gidişatta ısrar edilirse Türkiye'nin önünde çok daha büyük sıkıntılar olacak. Toplumsal çatışmalar yani hukuksuzluğun ötesinde Türkiye'yi belki de tarihinin en kötü en olumsuz noktalarına götürebilir. Koza İpek Grubu'na ve Kanaltürk, Bugün, Millet ve Bugün TV'ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum".

CHP'li Murat Hazinedar'dan darbe tehdidi

FETÖ MEDYASINDA DESTEK SÖZLERİ

Öte yandan Hazinedar'ın çeşitli tarihlerde FETÖ medyasına örgüte yönelik destek sözleri yansıdı.

İşte arşivlerde ortaya çıkan destek mesajlarından bazıları;

Murat Hazinedar bir başka haberde FETÖ'nün medya kuruluşu İpek Medya'ya destek verirken görülüyor.

Bir başka fotoğraf karesinde ise FETÖ'cü Tarık Toros ile yan yana görülüyor.

DARBE GİRİŞİMİNDEN BİR GÜN ÖNCE YURT DIŞINA ÇIKMA KARARI
Murat Hazinedar 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir önce yurt dışına çıkma kararı aldı. Hazinedar'ın ani bir karar alarak 14 Temmuz 2016 tarihinde yurt dışına gideceğine dair verdiği dilekçesi ortaya çıkmıştı..

BİZE ULAŞIN