Afrin fiilen başladı sırada Menbiç var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Harekât sahada başladı, devamı gelecek. Madem Menbiç’te bize verilen sözler yerine getirilmedi, gereğini yapmamıza kimsenin diyecek sözü olamaz. Okyanus ötesinden bakıp Türkiye’nin bunları kabul edeceğini sananlar bu milleti hiç tanımamış

Afrin fiilen başladı sırada Menbiç var
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Kütahya 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti. İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;
Suriye'de oyun kurgulayanlar terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sanıyorlar. Bizim gözümüzde adı ne olursa olsun teröristlerden müteşekkil her türlü organizasyonun adı terör örgütüdür. Yok 'Suriye demokratik güçleriymiş', yok 'sınır ordusuymuş', yok 'sınır muhafızlarıymış', yok 'iç güvenlik oluşumuymuş'. Siz kimi kandırıyorsunuz? Bu örgütün adı PKK'dır, bu örgütün adı PYD'dir, YPG'dir.
Türk milleti inancı ve onun sembolleri olarak gördüğü ezanı, bayrağı, vatanı, devleti uğruna canını feda etmekte hiçbir zaman tereddüt göstermemiştir. Bugün de şehit verebileceğimiz tehdidiyle bizi istiklal ve istikbal mücadelemizden geri çekilmeye, başımıza gelecekleri kabullenmeye razı edebileceklerini düşünenler varsa onlara yanıldıklarını göstermek boynumuzun borcudur. Terör örgütlerinin saldırılarıyla, darbelerle, ekonomik tuzaklarla bizi içeriden çökertemeyenlerin, sınırlarımız dışından ülkemizi kuşatma heveslerini de Allah'ın yardımıyla kursaklarında bırakacağız.
Kadim geçmişimiz bize her türlü tuzağı, her türlü kumpası, her türlü ihaneti öğretmiştir. Hani Amerika'nın da Avrupa Birliği'nin de terör örgütleri listesinde PKK var ya, Suriye'de iş tuttukları örgüt işte onun ta kendisidir. Böyle olduğunu kendileri de çok iyi bildikleri halde bizi ve tüm dünyayı kandırmak için adeta 40 takla atıyorlar. Bunu yaparken de sürekli kendileriyle tenakuza düşüyorlar. Biri diyor ki 'ordu kuracağız', öteki 'bizim asla böyle bir amacımız yok'. Bu şekilde söze başlıyor, bir başkası da 'sınır muhafızları oluşturacağız' diye bir laf ediyor. Daha bunun mürekkebi kurumadan 'iç güvenlik oluşumu' diye bir şey çıkıyor ortaya. Ya bunların birbirlerinden haberi yok, ya da birinin söylediği yalanı öteki duymadığı için her biri başka telden çalıyor. Üstelik bir de 'bu girişimlerimiz Türkiye'yi hedef almıyor' diyerek güya üste çıkıyorlar. Her ne olursa olsun artık ne dedikleri bizi hiç ilgilendirmiyor. Çünkü biz sahada olup bitene bakıyoruz.

'KİM SABREDER ZAFER ONUNDUR'

Terör örgütünün yuvalarına kendi bayrağınızı çekerek, teröristlerin omuzlarına ne idüğü belirsiz armalar takarak bu hakikatleri ortadan kaldırabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Okyanus ötesinden buraya bakıldığında eğer Türkiye'nin bütün bunları kabul edip eli böğründe oturacağını sananlar varsa ne bu ülkeyi, ne bu milleti hiç tanımamış demektir. Galiba onların aklına Türk deyince sadece kucaklarında besleyip büyüttükleri FETÖ'cüler ve bu ihanet şebekesinin karaktersiz, omurgasız, her türlü kullanıma elverişli elemanları geliyor. Yine bunların aklına galiba bölgede çalışılacak ortak deyince de sadece parayı verenin tepe tepe kullanabildiği bir kiralık katiller ordusundan ibaret olan PKK'lılar geliyor. Ama merak etmeyin. Öğrenecekler, terör örgütlerine güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu öğrenecekler. Bu bölgede Türkiye'den başka çalışılabilecek müttefik bulamayacaklarını öğrenecekler. Çünkü biz şuna inanmışız, 'Men sabera zafera', 'kim ki sabreder zafer onundur', biz bunu yaptık.
Cerablus- El Bab hattında yapılan operasyonla terör koridoruna bir hançer saplandık. Şimdi batıdan başlayarak kademe kademe bu koridoru yerle yeksan edeceğiz. Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Menbiç takip edecek. Madem ki Menbiç'te bize verilen sözler yerine getirilmedi, öyleyse bunun gereğini yapmamıza kimsenin söyleyecek bir sözü olamaz.

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESİYORU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Uşak 6. Olağan Kongresi'nin yapıldığı Atatürk Spor Salonu önünde vatandaşlara yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: Bu topraklardan kimse en ufak birşey koparamaz. O hesaplara girenler vardı. Ne oldu evelallah. Kato'da, Cudi'de, Gabar'da, Kandil'de bak şimdi de bizim sınırlara tecavüz etmek isteyenler var ve şu anda Afrin'de 'Rahat durun' dedik, durmadılar. 'Bak bizim topraklara saldırmaya, sınırlarımızı zorlamaya tevessül etmeyin' dedik, dinlemediler ve bize müttefik görünenlere de söyledik. 'Bunlar PKK 'nın ta kendisidir' dedik, 'Bunlar PYD'dir' dedik, 'Bunlar aynıdır, YPG'dir' dedik. 'Rakka'ya teröristlerle gitmeyin, DEAŞ terör örgütüdür, bir terör örgütünü bir diğer terör örgütüyle değil, gelin beraber halledelim bunları' dedik, dinlemediler. 'Peki siz bilirsiniz' dedik ve şimdi işte gereğini biz yapıyoruz. Kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz.

SURİYE GÜVENDE OLMADAN TÜRKİYE GÜVENDE OLMAZ

Bizim, Suriye'nin toprak bütünlüğüyle, bağımsız ve müreffeh geleceğiyle, Suriye halkının demokratik talepleriyle ilgili en küçük menfi bir düşüncemiz yoktur. Suriye nüfusunun yarısından fazlasını teşkil eden 13 milyona yakın kardeşimizin güvenliği, huzuru, geleceği için de bu adımları atıyoruz.
Suriye güvende olmadan Türkiye güvende olmayacak. Batı'nın da bunu öğrenmesi gerekir. Fırat Kalkanı'yla 2 bin km Türkiye'nin korumasında. Ülkemizin sağladığı imkanlarla bu insanlar normal hayatlarını yaşamaya başladılar. Aynı güzel gelişme niçin İdlib'de, Afrin'de, Menbiç'te yaşanmasın?

"AK GENÇLİK BURADA, REİS'İN YANINDA"

Konuşması öncesinde, partililerin "Bir şarkısın sen" sözlerinin yer aldığı şarkıyı söylemeleri üzerine Erdoğan, "Biliyorum, siz bir şarkısınız. Allah yol arkadaşlığımızı daim etsin. Bu imanla, bu aşkla, bu inançla, bu dava arkadaşlığımızı Rabbim daim kılsın." diye konuştu. Partililerin "AK Gençlik burada Reisinin yanında" şeklindeki tezahüratlarına, "Asla şüphem yok, sizlere inancım tam." şeklinde karşılık veren Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimindeki yüzde 69,3'lük destek ve 16 Nisan halk oylamasındaki 70,3'lük "evet" oyu dolayısıyla tüm Kütahyalılara şükranlarını sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililerin yoğun tezahüratı üzerine, "Kaç gün çalıştınız bu dersi? Maşallah, gerçekten suskun dünyanın gür sesi Kütahya'dayız bugün." dedi. Erdğan partililerin "Bir gece ansızın gelebiliriz" şeklindeki tezahüratları üzerine, "Geldik ve geliyoruz" şeklinde karşılık verdi.
BİZE ULAŞIN