‘Bizi sınayanlar hüsrana uğrayacak’

Türkiye'nin Afrin'e yönelik harekâtını değerlendiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye Cumhuriyeti, kendine yönelen her türlü tehdidi ortadan kaldırma irade ve gücüne sahiptir. Gücümüzü ve kararlılığımızı sınayanlar, hüsrana uğrayacaktır. Allah, kahraman Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun" dedi. "Zeytin Dalı" harekâtıyla ilgili diğer açıklamalar ise şöyle:

‘Bizi sınayanlar hüsrana uğrayacak’

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Suriye devletine, halkına, toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine karşı bir harekat değil, terör örgütlerine karşı başlatılmış bir harekattır.

AB Bakanı Ömer Çelik: Terör örgütlerine tabela değiştirterek bölgeyi daha karmaşık hale getiren siyasetlerin terörün güçlenmesine yol açtığı görüldü. Dostlarımız ve mazlumlar için zeytin dalı olan bu harekât, terör örgütleriyle mücadele için tavizsiz bir kararlılık iradesidir. Allah muvaffak etsin.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Afrin operasyonuna ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. A Haber televizyonunda konuşan Bakan Canikli, "Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak. Muhtemel kayıplarımızın da en aza indirilmesi için gerekli tüm şartların olgunlaştırılması gerekiyor. Bu hassasiyetimizi harekatın her aşamasında uygulamaya geçireceğiz. Türkiye'ye yönelik tehdit seviyesi her geçen gün yükseliyor. Bu harekat yapılacak, terörle mücadele gerçekleştirilecek." dedi.

Afrin operasyonundan çarpıcı fotoğraflar

HDP Afrin operasyonu sırasında PKK'lılara ağlıyor

Tarihte benzeri görülmemiş bir hava harekatı

BİZE ULAŞIN