Kara harekâtı bugün başlayabilir

Kara harekâtı bugün başlayabilir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili bilgi veren Başbakan Binali Yıldırım, sahadaki gelişmelere göre Mehmetçiğin bugünden itibaren ÖSO unsurlarıyla karadan Afrin'e gireceğini açıkladı. Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen görüşmenin ardından Bahçeli ile birlikte açıklama yapan Yıldırım, şunları söyledi:
"Türkiye Cumhuriyeti'nin hedefi asla ve asla Suriye'nin toprak bütünlüğüne halel getirmek değildir. Yapılan iş, güney sınırımızda Afrin'den ülkemize ve Fırat Kalkanı bölgesine son 3 yıl içerisinde yapılan tacizler ve buradaki kayıplar ile sınır illerimizde yaşayan sivillere yönelik terör faaliyetlerini ortadan kaldırmaktır. Bunun yanı sıra da Afrin'de yaşayan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimizin terör örgütlerinin baskısından, zulmünden kurtarmak bu harekatın önemli hedeflerinden bir tanesidir. Allah Mehmetçiğin, askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun, Allah güçlerini, kuvvetlerini artırsın. Orada bu faaliyetleri icra eden binlerce kahramanımız şunu bilmelidir ki, 80 milyon milletin duası, desteği onların arkasındadır."

"ÇOK ÖNEMLİ BİR OPERASYON"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de "Bu operasyon çok yönlü değerlendirildiği vakit çok önemli bir operasyondur. Adı dahi anlamlıdır, kapsamı dahi anlamlıdır. Bir yönüyle diplomasi, bir yönüyle Silahlı Kuvvetler, bir yönüyle de kamuoyunun oluşturulması konusunda iyi planlanmış bir operasyon olduğu dikkat çekmektedir" dedi.
BİZE ULAŞIN