Dolmalar Hataylı teyzelerden...

Dolmalar Hataylı teyzelerden...
Afrin'de destan yazan Mehmetçik için Çukurova da tek yürek oldu. Bölgede şehirler bayraklarla donatıldı, dualar okundu, evde yapılan yemekler de Mehmetçik'e ulaştırıldı.

'ORDUMUZUN ARKASINDAYIZ'
Hatay'ın Hassa ilçesinde ev kadınları akşam toplanıp Mehmetçik için dolma sardı. Sarmalar sınırda bekleyen Türk askerlerine ulaştırıldı. Kimi çay demleyip götürürken, kimisi de bir tepsi baklava ile sınırda bekleyen askerleri ziyaret etti ve morel verdi. Kahramanmaraş TÜGVA üyesi bir grup ile Kıbrıs gazileri de askere gitmek için başvuruda bulundu. Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Batman'daki camilerde Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu, dua edildi. Sur Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu da "Ezan susmasın, bayrak inmesin ve toprağımıza düşmanın namahrem ayağı değmesin diye gayret gösteren güvenlik güçlerimize dua ediyoruz" dedi. Şırnak İl Müftüsü Ramazan Tolon ise "Onların selametleri ve başarıları için ellerimizi semaya kaldırdık. Tüm Türkiye'de olduğu gibi biz de şanlı ordumuzun arkasındayız" diye konuştu.

ŞEHİT
ANNESİNDEN ZİYARET...
HAKKÂRİ: 2.5 ay önce şehit olan sözleşmeli Er Ömer Küçük'ün annesi Hatice Küçük'de Kırıkhan sınırındaki askerleri ziyaret ederek, moral verdi. Şehit annesi "Hepiniz benim Ömerimsiniz" dedi.

'KORKMUYORUZ'
HATAY: Afrin'in karşısında bulunan Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde evler, sokaklar ve işyerleri bayraklarla donatıldı. TEDAŞ görevlisi Şahin Elitaş'ı şehit eden roketin isabet ettiği AFAD çadırının bulunduğu Kaletepe köyü sakinleri de ellerinde bayraklarla "Korkmuyoruz" mesajı verdi. Kaletepe'ye komşu Kürt kökenli vatandaşların yaşadığı Yalankoz köyü sakinleri de operasyona destek vererek evlerine Türk bayrağı astı.
BİZE ULAŞIN