TSK son rakamı açıkladı

Türk Silahlı Kuvvetlerince Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 557 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. TSK, 13 uçağın 20 hedefi imha ettiğini açıkladı.

TSK son rakamı açıkladı
Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik sürdürülen operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 557 oldu. Burseya Dağı gibi stratejik bir noktanın ele geçirildiği operasyonun 9. gününde 73 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı açıklamada şunlar belirtildi:

20 HEDEF VURULDU:
Hava Kuvvetleri tarafından dün gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 20 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan 13 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

İKİ ASKER YARALANDI:
Harekât kapsamında, 28 Ocak 2018 tarihinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetlerinden hayati tehlikesi olmayacak şekilde iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

BİR ÖSO SAVAŞÇISI ŞEHİT:
Türk Silahlı Kuvvetlerince desteklenen bir Özgür Suriye Ordusu mensubu şehit olmuş, hayati tehlikesi olmayacak şekilde dört Özgür Suriye Ordusu mensubu yaralanmıştır. "Zeytin Dalı Harekâtı" kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre dün 73 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 557 olmuştur.

PLANLANDIĞI GİBİ SÜRÜYOR:
Hava harekâtı, taarruz helikopterleri, silahlı insansız hava araçları ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen Zeytin Dalı Harekâtı, planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.
BİZE ULAŞIN