ABD'nin PKK/YPG/PYD'li teröristlere verdiği uçaksavar ele geçirildi

Afrin'deki terör örgütlerine yönelik başlattılan Zeytin Dalı Harekatı'nın 12. gününde Cindeyres bölgesinde ABD'nin PKK/PYD'ye verdiği uçaksavar ele geçirildi. Uçaksavar füzesinin Rus yapımı SA-7 olduğu belirlendi. ABD ordusu, daha önce de çok sayıda AK-47 gibi Rus yapımı silahları terör örgütü PKK/PYD'ye vermişti.

ABD'nin PKK/YPG/PYD'li teröristlere verdiği uçaksavar ele geçirildi

Zeytin Dalı Harekâtı'nın 12. gününde TSK-ÖSO ittifakı, Cindeyres bölgesinde ABD'nin PKK/PYD'ye verdiği uçaksavar ele geçirdi.

DEAŞ bahanesi ile PKK'ya verilen silahlar arasında en dikkat çekenler tanksavar ve uçaksavarlar silahları oluyor.

Cindeyres bölgesinde ele geçirilen uçaksavar füzesinin Rus üretimi SA-7 olduğu belirlendi. Suriye ordusundan alındığı tahmin edilen uçaksavar füzesi, omuzdan atılarak alçak irtifada uçan helikopter ve savaş uçaklarını hedef alıyor.

ABD BUNU SÜREKLİ YAPIYOR

ABD yönetiminin, Rus yapımı silahları terör örgütü PKK/PYD'ye verdiği biliniyor. ABD'li akıl verenlerinin önerisi ile, adını değiştirerek Suriye Demokratik Güçleri adını alan terör örgütü PKK/PYD'ye çok sayıda AK-47 isimli Kalaşnikof silahı verildiği daha önce tüm dünya tarafından biliniyor.

ABD'nin teröristlere verdiği uçaksavar Cindeyres'te ele geçirildi

ŞIRNAK'TA DA ELE GEÇİRİLMİŞTİ

Şırnak Bestler-Dereler bölgesindeki operasyonda, terör örgütü PKK mensuplarının kullandığı mağarada hava araçları ile helikopterlere saldırı maksadıyla kullanılan ve omuzdan atılan Rus menşeli SA-16 tipi füzesi ele geçirilmişti.

Zeytin Dalı Harekatı'nda askerler taş süsü verilen mayın buldu

OPERASYON 12. GÜNÜNDE BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR

Zeytin Dalı Harekâtı 12'nci gününde devam ediyor. Harekatta önemli aşamalar kaydedildi. TSK'nın ilerleyişi devam ederken, ÖSO da sahada faaliyetlerini sürdürüyor. İlk günden bu yana öldürülen terörist sayısı açıklandı, buna göre 717 terörist etkisiz hale getirildi.

BİZE ULAŞIN