Ticaret odasında kayısı kavgası

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda “hediyelik kayısı” yüzünden çıkan yumruklu kavgada, meclis üyesi Selçuk Otlu hastanelik oldu.

Ticaret odasında kayısı kavgası

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) ocak ayı meclis toplantısında hediyelik kayısı yüzünden yumruklu kavga çıktı. Yüzüne aldığı darbe nedeniyle yaralanan Meclis Üyesi Selçuk Otlu hastaneye kaldırıldı. Malatya Ticaret Odası'nın meclis salonu önceki gün yaşanan yumruklu kavgayla sarsıldı.

'GELEN MİSAFİRLER VAR'
Toplantıda söz alan Meclis Üyesi Hakan Er, son bir yıl içinde MTSO'nun gönderdiği hediye kayısılar ile Damızlık Koyun Keçi Birliği'ne yapılan makine yardımının meblağının yüksek olduğunu söyleyince tartışma yaşandı. Bunun üzerine kürsüye çıkan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, "Hakan Bey keşke daha farklı konular üzerinde yoğunlaşsaydı da böyle basit konulara girmeseydi. Hepiniz işletmecisiniz. 'Malatya, kayısı başkenti' diyoruz. Gittiğiniz yere elinizi vicdanınıza koyun, boş gidiyor musunuz? Burası Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'dır. Gelen misafirler var. Şuna da emin olun ki buranın kuruşunu, kendi kuruşumuzdan daha değerli ve kutsal görüyoruz. Biz öyle sırf hatır gönül almak için birilerine de kayısı göndermiyoruz" dedi. Meclis üyeleri arasında başlayan sözlü tartışma toplantının bitmesinin ardından yumruklu kavgaya dönüştü. Bu sırada Meclis üyesi Selçuk Otlu yüzünde aldığı darbe nedeniyle yaralandı. Otlu hastaneye kaldırıldı. Kavga, diğer meclis üyelerinin araya girmesiyle sona erdi.

BİZE ULAŞIN