Türkbükü’ndeki silahlı saldırıya dava!

Geçtiğimiz Temmuz ayında Bodrum’un iki ünlü mekanında gerçekleştirilen ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Saldırının azmettiricisinin birçok suçtan hakkında yakalama kararı bulunan Serkan Akbaba olduğu, Akbaba’nın oğlunun mekanda yaşadığı kavga sonrası ‘öç’ almak için 3 kişiye talimat verdiği ve saldırıyı bu şüphelilerin gerçekleştirdiği öğrenildi.

Türkbükü’ndeki silahlı saldırıya dava!

Geçtiğimiz Temmuz ayında Muğla Bodrum'un ünlü eğlence merkezi Türkbükü'nde yer alan Çilek Beach ve Sess Bar isimli işletmelerin bulunduğu bölgede 600'ün üzerinde kişi eğlenirken silahlı saldırı gerçekleştirilmiş, saldırıda Sess Bar çalışanı 19 yaşındaki Furkan Say hayatını kaybetmişti. Saldırıda yine Sess Bar müşterisi iki kişi ve Çilek Beach çalışanı bir kişi ile yoldan geçen bir vatandaş yaralanmıştı. Savcılıkça olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

3 ŞÜPHELİ YAKALANDI
Bodrum Başsavcılığı tarafınca Sulh Ceza Hakimliği'nden alınan kararlarla yapılan iletişim tespiti ve görevlendirilen Jandarma personelinin yoğun çalışmalarıyla bölgedeki mobese ve 23 farklı kişisel güvenlik kamera kaydıyla araç tanıma sistemleri izlenerek olayın aydınlığa kavuşturulduğu, şüphelilerin Ankara'da yakalanarak Bodruma getirilerek 22 Ağustos'ta tutuklandıkları öğrenildi.FİRARİ BABA TALİMAT VERDİ
Olay şu şekilde gerçekleşmişti: 13 Temmuz 2017 tarihinde D.A isimli şahıs arkadaşlarıyla birlikte eğlendiği Çilek Beach isimli işletmede yaşadığı münakaşa sonrası işletme çalışanlarınca dövüldü. D.A.'nın 'Tehdit-tefecilik', 'Nitelikli yağma' ve 'Adam öldürmeye teşebbüs' gibi suçlardan hakkında soruşturma yürütülen babası firari Serkan Akbaba daha sonraki günlerde Ankara sebze halinde yanında çalışan D.Ç. ve diğer iki kişiye talimat verdi.

'ÖÇ ALMA DUYGUSUYLA…'
Olay günü saldırıyı gerçekleştiren D.Ç. ve diğer iki şüpheli 26 Temmuz'da kiralık araçla Ankara'dan Bodrum'a gitti. 30 Temmuz gecesi saat 03.00'a doğru şüpheli D.Ç., iki kısa namlulu tabancayla birbirine yakın iki işletme girişine doğru, daha önceki günlerde yaşanan darp olayının karşılığı öç alma duygusuyla Çilek Beach'i hedefleyerek 8-10 el ateş açtı. Saldırı sonrası işletmenin hemen bitişiğindeki Sess Bar çalışanı Furkan Say hayatını kaybederken dört kişi de yaralandı. Silahlı saldırı sonrası şüpheli D.Ç. ve yanındaki arkadaşı E.K ve olay çevresinde gözcülük yapan A.C.K. kiraladıkları araçla mahalden Ankara'ya doğru kaçtıkları kaçtı.

Bodrum'da gece kulübüne silahlı saldırı anı kamerada

AZMETTİRİCİ SERKAN AKBBABA
Tanık anlatımlarına göre, Serkan Akbaba'nın para vaadiyle D.Ç. ve yanındaki arkadaşlarının bu olayı gerçekleştirdiğinin ifade edildiği öğrenildi. Olayın azmettiricisi olarak değerlendirilen Serkan Akbaba'nın halen firari olduğu anlaşıldı.

DAVA AÇILDI
Bodrum Başsavcılığı'nca yaşanan feci olayla ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Bodrum Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma neticesinde tamamlanan iddianame Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

BİZE ULAŞIN