YPG zulmünden hayata kaçış

TSK ve ÖSO’nun kuşatma altına aldığı Afrin’de halk, YPG zulmünden konvoylar halinde kaçmaya başladı. Teröristler kentten kaçışı durdurmak için silahlarla yolları kesiyor

YPG zulmünden hayata kaçış

TSK'nın ÖSO ile birlikte sürdürdüğü 'Zeytin Dalı Harekâtı' kapsamında kuşatılan Afrin merkezdeki siviller, evlerinden konvoylar halinde ayrılmaya başladı. Afrin'de yaşayan sivillerin, yanlarına alabildikleri eşyalarla, Afrin'in güneyindeki ve rejim kontrolünde olan Nubul ve Zehra bölgelerine gittikleri belirtildi. Uzun araç konvoyu oluşan bölgeden ayrılan sivillerin bazılarının rejim kontrolündeki bölgelere yerleştikleri, bazılarının ise iç kesimlerdeki Menbiç tarafına devam ettikleri aktarıldı. PKK /YPG 'li teröristlerin kaçışlara engel olmak için yolları kestiği, halkı evlerine dönmemeleri halinde ölümle tehdit ettikleri bölgeden elde edilen görüntülere de yansıdı.


PKK/YPG'li teröristler, Afrin'i terk etmeye çalışan sivillerin önünü kesti. ilçeden çıkışları zorla engelleyen teröristleri İHA'lar böyle görüntüledi.

CANLI KALKAN YAPILAN HALK: BİZİ DE KURTARIN

PKK YALANLARI
Terör örgütü PYD/PKK yanlıları, sosyal medyada Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamak için İngiltere'de köpek saldırısı nedeniyle yüzü parçalanan çocuğun fotoğrafını kullandı.

BİZE ULAŞIN