TSK, teröristlerin saklandığı evi işte böyle vurdu

Zeytin Dalı Harakekatı kapsamında Afrin'in yakınlarındaki Kocakarin Köyü'ne önceki gün düzenlenen ve sabah başlayıp akşam sona eren şiddetli çatışmalara sahne olan operasyondan yeni görüntüler gelmeye devam ediyor.

TSK, teröristlerin saklandığı evi işte böyle vurdu

Afrin'e yönelik kıskaç her geçen gün daraltılırken, bu merkezin etrafındaki köyler de tek tek alınıyor. Bazı köylerde şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Afrin yakınlarındaki Kocakarin Köyü de böyle bir çatışmanın ardından teröristlerden temizlenirken, sivillerin günler öncesinden köyü boşalttığı öğrenildi.

TSK BÜYÜK İLERLEMELER KAYDEDİYOR

Önceki gün sabahın erken saatlerinden itibaren Kocakarin Köyü'ndeki terörist unsurları havadan ve karadan ateş altına alan TSK, ÖSO güçlerinin köye girişinin önünü açtı. ÖSO güçleri kuşatma altına alınan köye girerken, Livai Şimal Grubu ile birlikte bazı gruplar da köye doğru hareket etti.
Gün boyunca yaşanan şiddetli çatışmaların ardından köy içerisinde bir evde tespit edilen teröristlere, Raco'da olduğu gibi son darbe Türk savaş uçaklarından geldi.

HAVA BOMBARDIMANI BAŞLADI

Livai Şimal Grubu Komutanları Ebu Cafer ve Abdullah Halil Kocakarin, operasyon için bölgede hazır bulunan TSK Komando Birlikleri'nden yardım istedi. İrtibat sağlanan Türk savaş uçaklarına, teröristlerin bulunduğu evin koordinatları bildirildi. ÖSO birliklerinin, içindeki terörist unsurlarla çatışmaya girilen bu evin çevresinden uzaklaşarak bir zeytinlik alanında mevzilenmesi ile hava bombardımanı başladı.

TÜM TERÖRİSTLER ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Teröristlerin bombalanmasının ardından ÖSO güçleri yeniden köye girerek başka terörist grup bulunup bulunmadığını tespit etmeye çalıştı. Türk Komando Birlikleri de; mayın, el yapımı bomba ve bubi tuzaklarına karşı eğitimli köpeklerin de yardımı ile köyde çalışma yaptı. Kısa bir süre sonra ise tüm teröristler etkisiz hale getirildi ve köy tamamen özgürleştirildi.

BİZE ULAŞIN