Afrin'de son dakika! Kritik bölgeler teröristlerden temizlendi

Son dakika haberi... Bugün Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin güzel haberler art arda geldi… TSK ve ÖSO, Afrin'in Yukarı Meski ve Aşağı Meski Köyleri ile stratejik öneme sahip 524 ve 544 rakımlı tepeleri, Afrin'in doğusundaki dört köy ve iki tepeyi, Şeyh Bilal, Küçük Meydan, Kurdane köylerini ve stratejik öneme sahip 801 rakımlı tepeyi teröristlerden temizledi. Ajanslara düşen son dakika haberine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in Aşağı Gulyan, Yukarı Gulyan, Kokan ve Darkir köylerini de teröristlerden temizledi.

Afrin'de son dakika! Kritik bölgeler teröristlerden temizlendi

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, hudutlar ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin'de PYD/YPG/PKK/KCK ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş halkı teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak'ta başlatılan harekat sürüyor.

2 KÖY VE 2 TEPE TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de 2 köy ve iki tepeyi daha teröristlerden kurtardı.

Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in güneyindeki Cinderes beldesine bağlı Yukarı Meski ve Aşağı Meski köyleri ile stratejik öneme sahip 524 ve 544 rakımlı tepeleri YPG/PKK-DEAŞ'tan arındırdı.

TSK VE ÖSO, DÖRT KÖY VE İKİ TEPEYİ DAHA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEDİ

İHA'nın geçtiği son dakika haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in doğusundaki dört köy ve iki tepeyi daha teröristlerden temizledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in batısında, Raco'nun doğusunda Celgam, Şeyh Bilal, Cerhatli, Kasım köyleri ile 800 rakımlı ve 1500 rakımlı iki tepenin kontrolünü ele geçirdi.

AFRİN'DE YENİ GELİŞME

Anadolu Ajansı'nın bölgeden geçtiği son dakika haberine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in Şeyh Bilal, Küçük Meydan, Kurdane köyleri, Afrin'in batısındaki Racu beldesine bağlı Aşağı Gulyan, Yukarı Gulyan ile Mabatlı beldesine bağlı Kokan ve Darkir ve stratejik öneme sahip 801 rakımlı tepeyi de teröristlerden temizledi.

3 KÖY DAHA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Türk ordusunun koordinasyonunda Afrin kırsalında 3 köyü daha PKK/PYD'li teröristlerden temizleyerek kontrol altına aldı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin koordinasyonu altında ilerleyişini sürdüren ÖSO birlikleri, PKK/YPG'lilerle girdiği şiddetli çatışmanın ardından Afrin'in batısındaki Çuyok köyü ile Raco'nun doğusundaki Hazban Fukanı ve Hazban Tahtani köylerini teröristlerden temizleyerek kontrol altına aldı.

261 NOKTA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

TSK ve ÖSO'nun harekatta kontrol altına aldığı bölge sayısı 217'si köy ve 44'ü kritik nokta olmak üzere 261'e ulaştı.

Afrin ilçe merkezi etrafındaki kuşatmayı sıkılaştıran birlikler, Kafer Çil'i alarak merkeze ait dış mahallelerin 600 metre yakınına ulaşmıştı.

Afrin bölgesi, ilçe merkezi ile Racu, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı olmak üzere 6 beldeden oluşuyor. Mabatlı dışında tüm belde merkezleri TSK ve ÖSO'nun kontrolünde bulunuyor.

Afrin halkının YPG zulmünden kaçışı!

TSK VE ÖSO SİVİLLER İÇİN GÜVENLİK KORİDORUNU AÇIK TUTUYOR

Terör örgütü YPG/PKK'nın yığınak ve savunma hatları büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde bulunuyor. Beldelerdeki sivilleri canlı kalkan yapabilmek için nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren terör örgütü, merkezden Beşşar Esed rejimi ve askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt nüfusa engel oluyor. Sivillerin alıkonulması, Birleşmiş Milletlerden de tepki görüyor.

Afrin ilçe merkezini kuşatan TSK ve ÖSO, buradan güneye gitmek isteyen sivillere ise güvenli geçiş imkanı veren bir koridoru açık tutuyor.

BİZE ULAŞIN