İstanbul merkezli 28 ilde FETÖ operasyonu

Örgüt üyelerinin "çalışma evi" olarak adlandırdığı hücre evlerinde kalarak hakimlik savcılık sınavlarına hazırlandıkları belirlenen kişilerin yakalanması için eş zamanlı operasyon başlatıldı.  Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyon kapsamında 68 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul merkezli 28 ilde FETÖ operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 68 şüpheliden 30'u yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'nün "çalışma evi" olarak adlandırılan hücre evlerinde kalarak hakimlik ve savcılık sınavlarına hazırlandıkları tespit edilen 68 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi.

28 İLDE YAPILAN OPERASYONLARDA 30 ZANLI YAKALANDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul, Ankara, Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Trabzon, Kırıkkale, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kırklareli, Konya, Manisa, Mardin, Mersin, Sakarya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Elazığ ve Batman'da düzenledikleri eş zamanlı operasyonlarda, aralarında avukatların da bulunduğu 30 zanlıyı yakaladı.

Gözaltına alınanların emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

BİZE ULAŞIN