Afrin'de son dakika! Afrin'de 4 köy daha teröristlerden temizlendi

Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısındaki Mabatlı beldesine bağlı Kokani ve Aynel Hacer ile güneyindeki Cinderes beldesine bağlı Heltangarbi ve Çakıllıeccum köylerini YPG/PKK-DEAŞ'tan arındırdıktan sonra, Afrin'in Hacı Kasımlı, Eşkanşarki ve Astaro köylerini de teröristlerden temizledi.

Afrin'de son dakika! Afrin'de 4 köy daha teröristlerden temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de 4 köyü daha teröristlerden kurtardı. TSK ve ÖSO Afrin'in Hacı Kasımlı, Eşkanşarki ve Astaro köylerini teröristlerden arındırdı. Böylelikle teröristlerden temizlenen köy sayısı bugün 8'e yükselmiş oldu.

Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısındaki Mabatlı beldesine bağlı Kokani ve Aynel Hacer ile güneyindeki Cinderes beldesine bağlı Heltangarbi ve Çakıllıeccum köylerini YPG/PKK-DEAŞ'tan arındırdıktan sonra, Afrin'in Hacı Kasımlı, Eşkanşarki ve Astaro köylerini de teröristlerden temizledi

Afrin'den son gelişmeleri A Haber muhabiri canlı yayında aktardı!

MABATLI BELDESİ İLE AFRİN İLÇE MERKEZİ ARASINDAKİ ANA KARA YOLU BAĞLANTISI KESİLDİ

Böylece, Mabatlı beldesi ile Afrin ilçe merkezi arasındaki ana kara yolu bağlantısı kesilmiş oldu.

TSK ve ÖSO'nun harekatta kontrol altına aldığı bölge sayısı 221'i köy ve 44'ü kritik nokta olmak üzere 265'e ulaştı.

Afrin ilçe merkezi etrafındaki kuşatmayı sıkılaştıran birlikler, Kafer Çil'i alarak merkeze ait dış mahallelerin 600 metre yakınına ulaşmıştı.

MABATLI DIŞINDA TÜM BELDE MERKEZLERİ TSK VE ÖSO KONTROLÜNDE

Afrin bölgesi, ilçe merkezi ile Racu, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı olmak üzere 6 beldeden oluşuyor. Mabatlı dışında tüm belde merkezleri TSK ve ÖSO'nun kontrolünde bulunuyor.

Terör örgütü YPG/PKK'nın yığınak ve savunma hatları büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde bulunuyor. Beldelerdeki sivilleri canlı kalkan yapabilmek için nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren terör örgütü, merkezden Beşşar Esed rejimi ve askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt nüfusa engel oluyor. Sivillerin alıkonulması, Birleşmiş Milletlerden de tepki görüyor.

Afrin ilçe merkezini kuşatan TSK ve ÖSO, buradan güneye gitmek isteyen sivillere ise güvenli geçiş imkanı veren bir koridoru açık tutuyor.

BİZE ULAŞIN