Hasan Celal Güzel' TBMM'de son görev

Hayatını kaybeden eski bakan Hasan Celal Güzel için ilk tören TBMM'de düzenlendi.

Hasan Celal Güzel' TBMM'de son görev

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım ile çok sayıda bakan ve milletvekili katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat eden Hasan Celal Güzel için düzenlenen törene katıldı

TÖRENE BİRÇOK DEVLET ADAMI KATILDI

Törene, Güzel'in ailesinin yanı sıra Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, eski Meclis Başkanları Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Köksal Toptan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, çok sayıda bakan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti, CHP ve MHP Grup Başkanvekilleri, milletvekilleri, bazı eski siyasetçiler, bürokratlar, Meclis çalışanları katıldı.

Törende, Güzel için saygı duruşunda bulunuldu ve dua edildi. Torunları, Hasan Celal Güzel'in fotoğrafını taşıdı.Güzel'in annesi de sedyeyle cenaze törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törene katılanlar, aileye başsağlığı diledi.

"28 ŞUBAT'TA MAZLUMLARIN YANINDA OLMUŞTU"

Cenazeye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan vefat eden Hasan Celal Güzel için "Her şeyini bu ülkeye vermeye hazır olan biriydi. Değişim ve dönümüşün yaşandığı rahmetli Özal'ın dönemlerinde çok önemli işler gerçekleştirdi. O, 28 Şubat sürecinde dik bir şekilde mazlumların yanında oldu. Hasan Celal Güzel "Özgürlük Savaşçısı" olarak ortaya çıktı. Özgürlüklerin korunması için bir çok şeye imza atmıştı. Bizim de uzun bir dostluğumuz vardı. Zaman zaman istişarelerimiz de olurdu. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum." ifadeleri kullandı.

BİZE ULAŞIN