Son dakika: Anadolu Farm'ın kurucusu tutuklandı

Son dakika gelişmesi: Kayseri'de Çiftlik Bank gibi bir yapıya sahip olduğu iddiasıyla soruşturma başlatılan Ekolium A.Ş. Anadolu Farm'ın kurucusu olduğunu söyleyen İsa Karademir tutuklandı.

Son dakika: Anadolu Farm'ın kurucusu tutuklandı

Anadolu Farm'ın kurucusu İsa Karademir Kayseri'de polis ekiplerince gözaltına alındı. Bu arada Anadolu Farm'ın program yazılımcısı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Son tutuklamalarla birlikte tutuklu sayısı 6'ya yükseldi. Öte yandan Konya'nın Karapınar ilçesinde üyelerinin parasını ödemediği iddiasıyla nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla soruşturma başlatılan DKC Hayvancılık'ın (Süt Bank) mağdurları paralarının iadesini istedi.

YURT DIŞINA KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI

DHA'nın bugün geçtiği habere göre İsa Karademir, yurt dışına kaçmak isterken Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadale Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Karademir, bir hafta önce operasyonlar başladığında " Biz buradayız, bir yere kaçmıyoruz" diye medya mensuplarına açıklama yapmıştı.


TUTUKLANDI

Anadolu Farm olarak bilinen Ekolium Bilişim, Yazılım, Tarım, Hayvancılık, Oto Turizm, Gıda, Lokanta Sanayi Ticaret A.Ş.'ye yönelik operasyonda gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen, İsa Karademir, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Son dakika: Ortaya çıktı! Anadolu farm ile 8 ayda 90 milyon lira toplamışlar

Anadolu Farm’a soruşturma açıldı

İkinci Çiftlik Bank vakası! Bu da ‘Anadolu Farm’ vurgunu

BİZE ULAŞIN