Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD BaşkanıTrump ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump görüşmesinde, Suriye ve Irak’taki son gelişmelerin yanı sıra terörle mücadele konusunun ele alındığı öğrenildi. İki lider, müttefiklik ruhuna uygun biçimde iş birliği ve koordinasyonu daha da artırma kararlılıklarını teyit etti. Görüşmede ayrıca Gazze'de bugün yaşanan olaylara da değinildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD BaşkanıTrump ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu akşam gerçekleşen görüşmede, ikili ve bölgesel konularda görüş teatisinde bulunuldu.

Görüşmede Gazze'de bugün yaşanan olaylara da değinildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ABD'DE LİDERLERLE BÖYLE GÖRÜŞTÜ

BEYAZ SARAY'DAN ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki telefon görüşmesinde, iki liderin, NATO müttefiki olarak ortak çıkarların gelişimi ve ikili ilişkileri etkileyen konuların çözümü adına ülkeler arasındaki iş birliğini artırma noktasında desteklerini belirttiği açıklandı.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığı hatırlatıldı.

Görüşmede "bölgesel gelişmeler ve Türkiye ile ABD arasındaki stratejik müttefikliğin" ele alındığı kaydedilen açıklamada, "İki lider, NATO ortağı olarak ortak çıkarların gelişimi ve ikili ilişkileri etkileyen konuların çözümü adına ülkeler arasındaki iş birliğini artırma noktasında desteklerini belirtti." ifadesine yer verildi.

BİZE ULAŞIN