Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin Beştepe'de 1,5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye açıklaması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"SURİYE'DE RUS DOSTLARIMIZLA BİRÇOK TEMEL KONUDA AYNI ENDİŞELERİ PAYLAŞIYORUZ"

Bulunduğumuz nokta itibarıyla Suriye'de Rus dostlarımızla birçok temel konuda aynı endişeleri paylaşıyoruz. Suriye'nin geleceğinin DEAŞ, YPG, PYD gibi proje terör örgütlerine bırakılmayacak kadar önemli olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede, ortak çıkarlarımıza odaklanarak işbirliğimizi devam ettireceğiz."

Son dakika: Erdoğan'dan flaş 'Suriye' açıklaması

"SAYIN PUTİN'İ AFRİN KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİM"

Sayın Putin'e Afrin Operasyonunun sonuçları hakkında gerekli bilgileri aktarma fırsatını buldum. Harekatın, ülkemizin güvenliği yanında komşumuz Suriye'nin toprak bütünlüğü ve milli birliği açısından da önemini vurguladım. İnşallah bundan sonra da Suriye'de istikrarın tesisi, huzur ve güvenliğin sağlanması noktasında beraber çalışmayı sürdüreceğiz.2019 yılında Türkiye'de ve Rusya'da gerçekleştirilecek Kültür ve Turizm Yılı etkinlikleri büyük önem taşıyor. Toplumsal Forumun Moskova Yunus Emre Kültür Merkezi ve Ankara'daki Rus Kültür Merkeziyle birlikte bu sürece katkı sağlayacağını da düşünüyoruz.

Kimi çevrelerin Türk-Rus iş birliğini zehirleme gayretlerine şahit olduk ama hamdolsun ilişkilerimiz, bu zorlu sınavları başarıyla atlattı. Boşa çıkan her provokasyonla ikili iş birliğimiz tıpkı su verilmiş demir gibi çelikleşti, güçlendi.

BİZE ULAŞIN