Cuma 23.10.2020 21:41
Son Güncelleme: Cuma 23.10.2020 22:03

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Berlin'de camiye düzenlenen operasyona kınama!

Son dakika: Başkan Erdoğan’dan Berlin’de camiye düzenlenen operasyona kınama!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Almanya'nın Berlin kentinde Mevlana Camii’nde sabah namazı saatinde gerçekleştirilen polis operasyonunu kınadı. Başkan Erdoğan yaptığı paylaşımda:" Berlin’deki Mevlana Camii’nde sabah namazı saatinde gerçekleştirilen, Avrupa’yı Orta Çağ karanlığına her geçen gün biraz daha yaklaştıran ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği apaçık ortada olan, inanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

ABONE OL

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Alman polisinin Berlin'deki Mevlana Camisi'ne yönelik ölçüsüz, saygısız ve kutsalları hiçe sayan baskınına tepki gösterdi.
Başkan Erdoğan Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
"Berlin'deki Mevlana Camii'nde sabah namazı saatinde gerçekleştirilen, Avrupa'yı Orta Çağ karanlığına her geçen gün biraz daha yaklaştıran ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği apaçık ortada olan, inanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum.
Yıllar boyu demokrasinin, insan haklarının ve özgürlüklerin beşiği olarak anılan Avrupa, bugün ne yazık ki farklılıklarıyla savaşan bir yapıya bürünmüştür. Türkiye olarak, hiçbir gerekçenin kutsal bir mabedin hoyratça çiğnenmesine zemin oluşturamayacağına inanıyoruz.
Mevlana Camii cemaatine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dünyanın neresinde ve ne şekilde olursa olsun; ırkçılıkla, yabancı karşıtlığıyla ve İslam düşmanlığıyla mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz."

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Obezitenin kalp damar hastalıklarına yol açtığını biliyor muydun?
Çektiği fotoğraflarla Türkiye topraklarında  yankı uyandırmış bir isim...

https://www.sabah.com.tr