Pazartesi 26.10.2020 22:34
Son Güncelleme: Pazartesi 26.10.2020 22:34

SON DAKİKA! İzmir'de Kovid-19 salgınıyla mücadelede yeni kararlar alındı

Son dakika haberleri: İzmir'de Kovid-19 salgınıyla mücadelede yeni kararlar alındı

İzmir'den gelen son dakika habere göre koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirlerin alındığı açıklandı. İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan toplantıda yeni tedbir kararlarının alındığı ifade edildi. Bankalarda HES kodu zorunluluğu getirildi. Ayrıca kovid-19 pandemisine yönelik sahada ve diğer yapılacak tüm çalışmalarda, ihtiyaç duyulması halinde ehliyeti olan kamu personelinin şoför olarak görevlendirilebilmesi kararı alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada İstanbul için yeni tedbir kararlarının alınacağını ifade ederek, otobüs, metrobüs ve tramvay seferlerine ek seferler konulması, saat düzenlemesi yapılması gündeme getirilmiştir." dedi. İşte son dakika haberine ilişkin tüm detaylar...

ABONE OL

İZMİR'DE FLAŞ KORONAYA KARŞI TEDBİR KARARLARI

Son dakika haberi: Türkiye'nin birçok yerinde koronavirüse karşı mücadele devam ediyor. 'de de salgına karşı yeni tedbir kararları alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da sürekli olarak uyarılarda bulunduğu bu dönemde tedbirlerin arttığı görülyor. İzmir'de hangi tedbirler alındı? İşte detaylar...

İhtiyaç duyulması halinde ehliyeti olan kamu personeli, şoför olarak görevlendirilebilecek. Bankalarda hizmet almak için gelenlere, HES kodu sorgulaması yapılacak. İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplanarak ek kararlar aldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, toplantıda, belediyelerin, kolluk araçlarının, camilerin ses sistemlerinden, diğer iletişim kanallarından maske kullanımı ve fiziksel mesafe kuralı konusunda duyurular yapılması kararlaştırıldı.

Son dakika haberleri: İzmir'de Kovid-19 salgınıyla mücadelede yeni kararlar alındı

Kovid-19 pandemisine yönelik sahada ve diğer yapılacak tüm çalışmalarda, ihtiyaç duyulması halinde ehliyeti olan kamu personelinin şoför olarak görevlendirilebilmesi kararı alındı.

Kentte bulunan tüm kamu ve özel bankalara vatandaşların girişi sırasında Kovid-19 tedbirleri kapsamında mutlaka HES kodu sorgulaması yapılacağı, HES kodu olmayanların bankaya girişine izin verilmeyeceği, uygulama koordinasyonunun banka yönetimi tarafından sağlanacağı da kararda belirtildi.

Son dakika haberleri: İzmir'de Kovid-19 salgınıyla mücadelede yeni kararlar alındı

OSB'DEKİ FABRİKALARDA ÇALIŞANLAR

'de bulunan organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren iş yerlerinde çalışan işçilerin HES kodu almasının sağlanması, HES kodunun personelin bilgi sistemine işlenmesi ve HES kodu sorgulandıktan sonra iş yerlerine girişlerine izin verilmesi de karara bağlandı.

Buralardaki HES kodu sorgulanması işlemlerinin OSB yönetimi ve iş yeri yetkilileri tarafından koordine edilmesi ve bu konuda personel görevlendirilmesi de kararlaştırıldı.

SON DAKİKA: SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'DAN İSTANBUL İÇİN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Koca: "(İstanbul'da) Otobüs, metrobüs ve tramvay seferlerine ek seferler konulması, saat düzenlemesi yapılması gündeme getirilmiştir."

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Stephen Hawking, Steve Jobs ve daha fazlası...Motivasyon sözleri...
Osmanlı'nın en önemli ekonomik faaliyetlerinden sarraflık...

https://www.sabah.com.tr