Salı 23.02.2021 14:05

Son dakika | CHP'de istifalar sürüyor: 120 kişi daha CHP'den ayrıldı

Son dakika | CHP'de istifalar sürüyor: 120 kişi daha CHP'den ayrıldı

Taciz, tecavüz skandalları, HDP ile gizli anayasa görüşmesi iddiaları, terör örgütü PKK'nın adını anmama gibi skandallarla ve Muharrem İnce'nin kuracağı parti gündemiyle boğuşan CHP'de bir toplu istifa haberi daha geldi. Edinilen son dakika bilgisine göre Sakarya teşkilatında 120 kişi istifa ederek CHP'den ayrıldı ve bu isimler İnce'nin partisine katılacak.

ABONE OL

Son dakika haberi: Taciz, tecavüz, gizli görüşmeler ve PKK ismini anamama gibi olaylarla gündemde olan CHP'de Muharrem İnce'nin ayrılıp yeni parti kurtması il teşkilatlarını da hareketlendirdi. Sakarya il örgütünden 120 kişi CHP'den istifa etti. Onların da Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katılacakları belirtiliyor. Genel başkan yardımcıları, belediye başkanları devreye girdi. Bölgelerde istişareler için düğmeye basıldı.

Ancak CHP'de örgüt istifalarının önüne geçilemedi. Bolu ve İzmir'in ardından Sakarya'dan da istifa haberi geldi. 120 partili CHP'den istifa etti.

PARTİ YÖNETİMİ İLE GÖRÜŞTÜLER

Bundan önceki istifalarda olduğu gibi onların da Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katılacağı belirtiliyor.

ANTALYA'DA DA HAREKETLİLİK VAR

CHP'de tartışmaların sürdüğü illerden biri de Antalya. Antalya il örgütü temsilcileri Ankara'da parti yönetimi ile görüştü. "İstişare sürmeli" mesajı verdiler.

Örgütlerinden gelen şikayetler arasında parti politikaları, ittifaklar ve teşkilatların şikayetlerinin dikkate alınmaması var. Örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, görüşmeleri genel merkezde sürdürecek.

MUHARREM İNCE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

CHP teşkilatlarından kopanlar Muharrem İnce'nin hareketine katılacağını açıklıyor. İnce ise parti kurma çalışmalarını sürdürüyor.

Ankara'da parti binasını kiraladı. Mart ayı içinde parti açıklamasını yapması bekleniyor.

https://www.sabah.com.tr