Tolga'nın her işinde gözü kapalı oynarım

Komedi filmi ve dizilerinin sevilen ismi Pelin Körmükçü, kızı Selin'i büyütme sürecinde ara verdiği sinema sektörüne 'Sen Kimsin?' filmiyle döndüğü için çok mutlu: Filmin devamı çekilirse ben de yer almak isterim. Tolga Çevik'in her projesine "Evet" derim

Son yıllarda dizi ve sinema sektör��nden uzak kalıp sadece tiyatro projelerinde yer alan Pelin Körmükçü, Tolga Çevik'in senaryosunu yazdığı 'Sen Kimsin?' filmi ile beyaz perdeye döndü. Filmde, eşinden 40 milyon Euro miras kalan 'Suzan' adlı bir kadını canlandıran Körmükçü; "Filmin güldürmeyen tek karakteri bendim ama çok sevildim. Bu kadar sevileceğimi tahmin etmiyordum" dedi. "Tolga Çevik'in her projesinde gözüm kapalı oynarım" diyen Pelin Körmükçü ile 'Sen Kimsin?' filmini ve kızı Selin'in doğumundan sonra hayatındaki değişiklikleri konuştuk...

PARA BENİ DEĞİŞTİRMEZ
İzleyici yıllardır sizi komik rollerde görmeye alıştı. 'Sen Kimsin?' filminde ciddi bir karakteri canlandırarak onları şaşırtmak mı istediniz?
Oyunculuğa komediyle başladım ardından skeçler ve sit com'larla devam ettim. 'Sen Kimsin?' filmi tam da benim dram oynamak istediğim zamana denk geldi. 'Suzan' karakterinin ne kadar ciddi bir kadın olduğunu senaryoyu okuyunca anladım. Kolay gibi gözükse de aslında oldukça zor bir roldü.
Rolünüzü canlandırırken "40 milyon Euro bana kalsaydı ne yapardım?" diye düşündünüz mü?
Söz konusu olan iyi bir para ama benim hiç para hırsım olmadı. 40 milyon Euro'm olsaydı çok yardım yapardım. Ben, herkesin keyifli ve mutlu yaşamasını seven bir insanım. Karakter olarak hiçbir şeyin değişeceğini sanmıyorum ama güzel bir hayat yaşar ve sevdiklerimi de yaşatırdım. Para bazı insanları değiştiriyor ama ben öyle olmazdım. Çok uçuk rakamlara sahip olsam da Pelin Körmükçü asla değişmez. Ben her zaman nasılsam yine öyle olmaya devam ederdim...
'Sen Kimsin?' gibi bir komedi filminde ciddi bir karakter canlandırma konusunda tereddüt yaşadınız mı?
Hiç tereddüt etmedim çünkü sonucu tahmin edebiliyordum. Filmin güzel olacağını biliyordum. Senaryoyu okumadan "Tamamdır" demiştim. Tolga'nın doğru zamanlarda doğru kararlar verdiğini düşünüyorum.
Nasıl tepkiler aldınız?
Bu kadar beğenileceğini tahmin etmiyordum. İnsanların karakteri sevdiğini duyunca çok mutlu oluyorum. Komedi filminin içinde ciddi kalmak zor bir şey ama demek ki 'Suzan' karakterini izleyiciye iyi geçirmişim. Ben de izlediğimde "Gerçekten bu kadın olmuş" dedim.

GÜLMEMEK İMKANSIZ
Ünlü bir komedyenin senaryosunu yazması, filmin göreceği ilgiyi garantiliyor mu?
Tolga zaten çok komik bir adam; ona gülmemek imkansız! İnsanların nelere güldüğünü iyi biliyor. Allah ona yazma yeteneği de verdiği için olaya bir sıfır önde başlamış. Kafasında çözüp bitirmiş ve ortaya şahane bir iş çıkmış.
Sizce filmin devamı gelir mi?
Ben "Gelir!" diyorum. Gül, eğlen ve çık! İkincisi gelebilir ama sonuçta bu Tolga'ya bağlı olan bir şey. Ortada 'Polis Akademisi' tarzında devam edebilecek çok dişi bir hikaye var. Zaten dedektiflik hikayeleri sonsuzdur, bitmek bilmez. Her zaman içinden başka bir hikaye çıkabilir.
Devamında siz de yer almak ister misiniz?
Tabii ki... Tolga'nın projelerinde gözüm kapalı oynarım.

BİZE ULAŞIN