10-12 yaş küçük adamla olmakta ne var!

Genç erkeklerle birlikte olması nedeniyle zaman zaman eleştirilen Seda Sayan: "Çok bakımlı bir kadınsan, eline yüzüne bakılıyorsa, kendinden 10-12 yaş küçük bir adamla olabilirsin ne var ki bunda!"

Seda Sayan'ın yıllardır squash oynadığını biliyor muydunuz? Ya da koku takıntısı olduğunu... Etrafındaki herkesin ve her yerin mis gibi kokması gerektiğini yoksa agresifleştiğini... Marie Claire dergisinden Sibel Baykam'a konuşan sabahların sultanı, eli maşalı Kadırgalı Seda Sayan; içindeki her şeyi, ilişkilerini, sevgilileriyle yaş farkını, nasıl değiştiğini ve şöhreti biterse ne yapacağını anlattı.
Siz kendinizi hep gerçek halinizle tanıttınız. Bu dönemde en cesur tutum bu olsa gerek...
Evet, neysem o oldum. Niye ekleme çıkarma yapayım ki? Yapanı da kimse yemiyor; yiyor gibi görünüyorlar işte. Komik bunlar yahu!
Kadırgalı olmak nedir?
Çok küçük yaşından beri bu camianın içinde, kurtlar sofrasında olmak, hem eline yüzüne bakılır olup hem de kendini bu kadar muhafaza etmektir Kadırgalılık. Erkek tarafımı kalkan olarak kullandım hep ama çocukken de böyleydim.

GIPTA İLE BAKIYORLAR
Eskiden de böyle dediğim dedik ve güçlü bir karaktere sahip miydiniz? Para kazanmadan önce...
Her zaman, çocukken de böyleydim. Bunun maddi güçle alakası yok. Benim gecekondudan vergi rekortmenliğine uzanan bir hayatım var. Çocukken de böyleydim, dümdüz, dimdik... İnatçı... Tipik bir Oğlak kadınıyım. İnadım inattır. Bana şu an, "Apoletlerini söküyoruz, sen Seda Sayan değilsin artık" deyin, ben gidip pazarda tezgah açıp otururum, onun da en iyisini yaparım. "Bir gün şöhretini kaybedersen ne olur?" diyorlar; ne olacak, 'en fazla geldiğim yere döneceğim' diyorum.
Çocukluk dönemi arkadaşlarınızla görüşüyor musunuz halen? İlişkiniz nasıl onlarla?
Görüşüyoruz tabii ki. Onlar hep bana gıpta ile bakıyorlar. Koca bir sülaleyi sırtımda taşıdığımı bildiklerinden, her zaman başarılarımı alkışlıyorlar. Seninle beraber büyüyen, senin her aşamanı bilen insanlar çektiklerini, incitilmeni, kırılganlıklarını da görüyor.

İKİ GÖBEK, ÜÇ MESAJ
Bir kadının kendini en iyi hissettiği yaş hangisi?
40'tan sonraki Seda'nın tadına doyamıyorum. 40'a kadar çok deli fişek, daha köşeliydim. Şimdi biraz daha dinginim, gerçi son dönemde gündeme daha çok dayak atmalarım geldi ama hayata daha başka bakıyorum. Birkaç arkadaşımı da o kötü hastalıktan kaybettikten sonra her şeye bakışım değişti. 'Neyin peşindeyiz?' dedim. Kendimi daha çok yardım işlerine vermeye başladım. Kız çocuklarını okutmak için iyice atağa kalktım. Bütün Türkiye biliyor, öncelikli olarak kız çocuklarını okutuyorum. Şimdi de yurt yaptırıyorum yine Tokat'ta, babamın adına. Bu benim için en büyük onur. Programımda iki göbek atıyorum, üç tane mesaj veriyorum. Bizim insanımıza sürekli mesaj verirsen seni dinlemiyorlar.

BİZE ULAŞIN