Sevimli tombul bir kız oldum!

atv'nin yeni dizisi 'Krem'de 'Aslı' adlı şişman ve çirkin bir üniversite öğrencisini canlandıran oyuncu Duygu Yetiş: Sevimli tombul bir kız oldum. Kendime "Tombuk!" diyorum

Duygu Yetiş, atv'nin iddialı ve ilginç dizilerinden 'Krem'de izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar hep güzel ve alımlı karakterleri canlandıran Yetiş, bugün ilk bölümü yayınlanacak olan dizide fazla kilolarıyla dikkat çeken, genç bir kadını canlandıracak. Çirkin bir kızın mucizevi krem sayesinde manken gibi bir kadına dönüşmesi ve onun etrafında gelişen olayların anlatıldığı dizide ünlü oyuncu; normal halinden 30 kilo fazla olarak ekrana gelecek. Özel olarak kendisi için hazırlanan ve göğüs, bel, göbek ile kalça kısmı elyaflarla doldurulan bir tulum giyen Yetiş bu sayede 42 bedene ulaşıyor. 'Aslı' karakterine bürünmenin kendisi için zor olmadığını anlatan oyuncu, yarım saat gibi kısa bir sürede tulumunu giyip hazırlandığını söylüyor. Ancak bu tulumun kendisini çok terlettiğini söyleyen Yetiş, çekimler başladıktan sonra 10 gün içinde 4 kilo vermiş. Yeni projenin heyecanını yaşayan genç oyuncu Duygu Yetiş ile canlandırdığı karakteri ve özel hayatını konuştuk.

'Krem'de kilolu, bakımsız bir kızı canlandırıyorsunuz. Bu rolü oynamak size ne hissettirdi?
Bakımsız, şişman, çirkin bir kız oynamak 40 yılda bir gelebilecek bir teklif. Sinema filmlerinde olabilir ama dizi projesi olarak çok zor bulunur böyle bir rol. Normal halimden 30 kilo daha fazla, çirkin birisini canlandırıyorum. Oyunculuk açısından benim için çok lezzetli bir rol. Bunu daha önce yapmadım. Eskiden canlandırdıklarıma benzer bir karakterle gelselerdi, kabul etmezdim.

10 GÜNDE 4 KİLO VERDİM
'Çirkin Betty' dizisindeki 'Betty' gibi bir karakter mi 'Aslı'?
Hiç alakası yok. Biz büyüklere masallar anlatıyoruz.

'Aslı' zamanla 'Rüya'ya dönüşüyor. İki karakter çatışma yaşamayacak mı?
Ne kadar çatışma yaşacaklarını bilmiyorum ama içlerinde bir çatışma olacağı kesin... 'Rüya' çok güzel olduğu için her kapı ona açılacak. 'Aslı' da çok zeki bir kız olduğu için zekasıyla kapıları açacak. 'Rüya' da akıllı bir kız ama 'Aslı'nın zekası daha fazla ön plana çıkıyor.

Rolünüz için kilo aldınız mı?
Bana 'kilo al' denilmedi. Üstelik birkaç kilo fazlalığım vardı, çekimlere başladık ve 10 gün içinde 4 kilo verdim. Çünkü çekimlerde giydiğim kostüm terletiyor. Çok terleyip su içtiğim için kilo veriyorum.

Nasıl bir kostüm giyiyorsunuz?
Tulum gibi; karın, göbek, kalça, bel ve sırt kısımlarında kalın elyaflar olan bir kostüm. Özel olarak dikildi. Kostümü giyince 42 beden oluyorum. Bu kostüm, hareketlerimi çok kısıtlıyor. Onu giydiğimde eğilemiyorum. Normalde hissedilenden daha sıcak oluyor. 'Aslı' karakterini canlandırdıktan ve yaşadıklarını gördükten sonra hayatım boyunca kilo almayacağımdan eminim!

'Aslı' kaç kilo?
70-80 arasında... Sevimli tombul bir kız oldum. Kendime "Tombuk!" diyorum. (Gülüyor) Tam bir Türk kadını gibi oldum. Türk kadını genelde hafif göbekli, göğüslü, kalçalı olur ama kollar bacaklar ve yüz her zaman güzeldir. 'Aslı' da o formatta oldu.

AYNAYA BAKMIYORUM
Kostümü giydiğinizde yeni halinizi görünce ne hissettiniz?
Bayağı güldüm, kendi halimle eğleniyorum. İş doğru olduğu sürece mutlu olurum. Sette çok fazla aynaya bakmamaya çalışıyorum. Normalde güzel bir makyaj yapsalar aynaya bakmak isterim ama böyle olunca çok fazla bakma gibi bir arzu duymuyorum. (Gülüyor)

'Aslı' karakterine bürünmeniz ne kadar sürüyor?
Sette en kolay hazırlanan benim. En fazla yarım saatte 'Aslı' oluyorum. Zaten makyaj yapılmıyor. Çiller yapılıyor ve kaşlarım dolduruluyor. Saçıma da, biraz daha kıvırcık gözükmesi için ufak bir işlem yapılıyor. Kostümümü de hemen giyiyorum.

Sizce dış görünüş ne kadar önemli?
Alışveriş yapmayı, ayakkabı almayı çok seviyorum. Kıyafetlerim düzgün olsun isterim. Kaşımı almıyorum, kuaföre gidip saçımı da yaptırmıyorum. Evde kendim yapıyorum. Saçınızda beyaz olmadığı sürece saç boyatmaya da karşıyım. Kaşımı alıp, incecik yapmayı da, aşırı makyajlı dolaşmayı da hiç sevmem. Bence en önemli şey doğallık...

Hayatınızda birisi var mı?
Yok... Zaten vaktim yok. Dizi dışında iki tiyatro oyunumuz var. Yoğun bir tempo içinde çalışıyorum.

TERCİHİM SADE BİR YAŞAM
Sizi işiniz dışında çok fazla ekran önünde göremememizin nedeni nedir?
Sade yaşamayı tercih ediyorum. Çok güzel arkadaşlarım var. Tabii ki dışarı çıkıp geziyorum ama kameraların olduğu yerlere gitmiyorum. Rahat yaşamayı seviyorum. Kendimi televizyonda, gazetelerde bikinili görmek istemiyorum. Ya da bir gece kulübünden çıkarken içkili bir şekilde görüntülenmek istemiyorum. Tatilde bir kampa ya da pansiyona gidip 15 gün salaş dolaşmayı seviyorum.

BİZE ULAŞIN