Güzellik hayatımın merkezinde değil

Burcu Esmersoy ile birlikte sunduğu 'Nedir Ne Değildir?' programıyla ekrana dönen Tanem Sivar, partneriyle aralarında kıskançlığın söz konusu olmadığını söylüyor: İkimiz de güzelliği hayatımızın odak noktası yapmadan başarıya ulaşmaya çalışıyoruz

Acun Ilıcalı ile yaptığı televizyon programlarıyla üne kavuşan Tanem Sivar, şu sıralar Star TV'de Burcu Esmersoy ile birlikte sunduğu 'Nedir Ne Değildir?' isimli program ve L'era Fresca dondurmalarının marka yüzü olarak gündemde. San Diego Üniversitesi'nde iletişim ve sinema televizyon eğitimi alan Sivar, kamera arkasında da kendini geliştirdiğini söylüyor. Güzel yıldız, yeni çalışmalarını ve gelecek planlarını GÜNAYDIN'a anlattı.

Şu anda televizyonda yapmak istediğiniz şeyi mi yapıyorsunuz?
Çok şanslıyım çünkü yavaş yavaş tüm hayallerimi gerçekleştiriyorum. Tabii yolun çok başındayım ama zaman geçtikçe neleri yapacağımın hayali yerine, o anda ne yapıyorsam onu en iyi şekilde yapmaya odaklanıyorum. Üniversitedeyken kendimi kamera arkasında hayal ediyordum ama hayat bu şekilde devam etti ve bir süre daha edecek sanırım.

BURCU'YLA ÇOK FARKLIYIZ
Mesleğinizle ilgili en büyük hayaliniz nedir?
En büyük hayalim; yazdığım senaryolardan birini beyaz perdede görmek ama zamanı var...

Bu sezon Star TV'de Burcu Esmersoy ile bir televizyon programına başladınız. Bu proje nasıl doğdu?
Arkadaşlığımız bir yana, birbirimizin ekran enerjisini de çok sevdiğimiz için, "Keşke bir gün güzel bir iş olsa da beraber yapsak" diye hep bir arzumuz vardı. Aslında aniden bize gelen ve aniden kabul ettiğimiz bir sürpriz oldu.

Programda kimin sözü geçiyor?
Güzel bir denge var aramızda, tıpkı arkadaşlığımızda olduğu gibi. İki kişinin bir arada program yapması zordur; hele de iki kadının! Biz kendimizden çok, programın güzel ve başarılı olması önceliğiyle hareket ettiğimiz için, hiç sorun yaşamıyoruz. Birbirimize çok benzeyen yanlarımız olsa da çok farklıyız. Ekranda güzel ve enerjik bir iş çıkıyor sanırım.

HER ŞEYE "EVET" DEMEDİM
İkiniz de Türk televizyonlarının en güzel kadınları arasında gösteriliyorsunuz. Aranızda hiç kıskançlık yaşandığı oluyor mu?
Burcu gerçekten çok güzel ve inanılmaz ışığı olan bir kadın. Güzelliğine hayran kalmamak mümkün değil. Aramızda asla kıskançlık olmuyor. Zaten çok farklı fiziksel özelliklere ve tarza sahibiz. Güzelliğin hayatın ve kariyerimizin odak noktasına yerleşmesine izin vermeden, kişiliğimizi ve televizyonculuğumuzu başarıya taşımaya çalışıyoruz.

Kariyerinizde yakaladığınız başarıyı neye bağlıyorsunuz?
Sanırım eğitim alarak bu işi yapmak ve her şeye "Evet" dememiş olmak, kariyerim açısından büyük artı. Nerede ve ne zaman durmam gerektiğini düşünerek hareket etmeye çalışıyorum. Hep çok güzel ve özel isimlerle çalıştım, bu nedenle çok şanslıyım.

Televizyonculuğun nankör bir iş olduğunu düşünüyor musunuz?
Henüz ekranın bu yönünden etkilenmedim ama bu etkilenmeyeceğim anlamına gelmez. O nedenle kamera arkasında kendimi geliştirmek için uğraşıyorum ve hep bir B planım var.

Acun Ilıcalı ile uzun süre birlikte çalıştınız. Bir patron olarak nasıl biri?
Beş yıl Acun'la çalıştım. O tam bir işkolik ve yaptığı işe aklını, gönlünü hatta tüm hayatını yüzde 100 koyan biri. Ekip ruhunu her şeyin üstünde tutar.

50'LERDEN FIRLAMIŞ PIN-UP KIZI!
Dondurma markası L'era Fresca'nın yüzü oldunuz. Nasıl bir çalışma gerçekleştirdiniz?
Daha önce iki markanın reklamında oynadım ama marka yüzü olduğum ilk firma L'era Fresca Dondurma. Teklif geldiğinde büyük bir heyecan duyarak kabul ettim. L'era Fresca'nın ürünlerini beğendiğim için de çok düşünmedim.

Sık gitt iğiniz bir mağazası var mı?
Kampanyanın fotoğraflarını Serkan Şedele çekti. Çok keyifli bir çekim oldu. Serkan Şedele'nin konsepti '50'lerin pinup kızı'ydı. Bunu duyunca saç ve makyaj konusunda biraz heyecanlandım ama hayalimden bile güzel oldu.

ERKEK ARKADAŞIMLA HER ŞEY İYİ GİDİYOR
Güzelliğinizi korumak için neler yapıyorsunuz?
Ayda bir cilt bakımına gidiyorum çünkü ağır makyajlarla cildim çok yoruluyor. Hamama ve pilatese gidiyorum. Gül suyu vazgeçilmezim. Bol su tüketmeye çalışırım, beslenmede doğal ürünleri tercih ederim.

Modayı yakından takip eder misiniz?
Favori moda tasarımcılarım; Zeynep Erdoğan ve Zeynep Tosun. Herkeste ve her yerde olmayan kıyafetleri tercih ederim, hep böyleydim ama bir şeyler moda olunca, her yerde o ürünler satılıyor ve bundan kaçmak zor oluyor. Moda delisi asla değilim, olanları da hiç anlayamıyorum. Kendin olmak en moda şey olmalı.

Hayatınızda biri var mı?
Erkek arkadaşım var ve her şey çok iyi gidiyor. Çünkü empati kurarak ve birbirimize saygımızı ön planda tutarak yaşamaya çalışıyoruz.

BİZE ULAŞIN