Yılmaz Erdoğan kütüphane gibi

BKM Mutfak ekibinde adını duyuran oyuncu Aydan Taş; şimdilerde 'Krem' dizisiyle ekrana geliyor. Dizide 'Aslı' karakterinin yakın arkadaşı 'Fadik'i canlandıran Taş; diziyi ve Yılmaz Erdoğan'la tanışmasıyla değişen hayatını GÜNAYDIN'a anlattı:
Üniversitede iktisat okudum. Ablam BKM'de çalışıyordu; sanırım Necati Akpınar BKM'ye fazla uğradığımı düşünmüş olacak, "Telefonlara bakacak birine ihtiyacımız var, gel" dedi. Dört ay sonra Yılmaz Erdoğan'ın bir atölye kuracağını duydum. Tüm oluşumu sinsice takip ediyordum ve sonuçta o oluşuma dahil oldum.

EN BÜYÜK ŞANSIM
Yılmaz Hoca, içinde yüzlerce kitap bulunan bir kütüphane. İçimdeki oyunculuk aşkına inanan kişi ve bu hayatta karşıma çıkan en büyük şans. Onun sayesinde yazma, yazdığımızı yönetme ve yönettiğimiz şeyi oynama fırsatını yakaladık.
'Krem'in yönetmeni Oğuzhan Tercan; adını hep duyduğum, bilgi ve tecrübesinden payıma düşeni alacağımı düşündüğüm bir isimdi. Oyunculuk seçmeleri için gittiğimde, istediğim şekilde oynayabilmem konusunda bana geniş bir alan bıraktı. Yaptığım şeyi sevdiler ve 'Krem' ailesine dahil oldum.
Aydan olarak, dizide 'Aslı' karakterinin krem sürerek yaşadığı değişimi yaşama şansım olsa; bir sürü farklı kişiden farklı özellikler toplardım. Kısa süreli olacağı için de o anın tadını çıkarırdım herhalde. Zaten uzun süreli bir değişim istemezdim.

BİZE ULAŞIN