Alman dizisinde genelevdeki kadınları öldürecek!

'Güzelliğin On Par' Etmez'in yönetmeni Hüseyin Tabak, filmin küçük oyuncusu Abdülkadir'e teklif yağdığını söyledi: Bir diziyle anlaştı, ona yol gösteriyorum

Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal'e, altı dalda Altın Portakal kazanan 'Güzelliğin On Par' Etmez' filminin yönetmeni Hüseyin Tabak konuk oldu. Sever; Tabak'a, ödülü alırken yaptığı konuşmadaki "Bu film vizyona girmezse, on para etmez" sözlerini hatırlatarak filmin vizyona ne zaman gireceğini sordu. Tabak, soruya "Daha net bir şey yok ama filmi festivaller için yapmadık" diye cevap verdi. Tabak; Kürt baba ile Türk annenin Avrupa'ya göç ettikten sonra başlarına gelenleri anlatan filmiyle, hayatı arasında benzerliklerin olduğunu da belirtti. Tabak, filmin 13 yaşındaki oyuncusu Abdülkadir Tuncer'in, 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü almasıyla ilgili de şunları söyledi: "Bu büyük sorumluluk çünkü çocuk birden kendini oyuncu sanabilir, okulu bırakabilir. Fakat Abdülkadir böyle biri değil, jürinin kararı çok doğruydu."

KİMSE SAHİPLENMİYOR
Tabak; Abdülkadir'in, Almanya'nın en büyük dizilerinden biriyle anlaştığını ve dizide genelev kadınlarını öldüren bir psikopatı canlandıracağını söyledi. Tabak "Ona çok teklif geliyor. Senaryoları bana yolluyorlar; ben seçiyorum ve ona yol gösteriyorum" dedi. Altın Portakal'dan bu kadar ödül beklemediklerini de açıklayan yönetmen "Oraya gitmemiz bile ödüldü" dedi ve noktayı koydu: "Türkiye'dekiler bu filmi 'Türk filmi' diye kabullenmedi. Film, bizim gibi, göçmen gibi, ortada kaldı. Kimse bize sahip çıkmıyor."

BİZE ULAŞIN