Eski bayramları hiç özlemiyorum

Ünlü radyocu ve komedi oyuncusu Kadir Çöpdemir, a Haber'de ekrana gelen 'Jurnal'e konuştu. Çöpdemir; "Çocukluğum yoksullukla geçtiği için eski bayramları pek aradığımı söyleyemem" dedi

a Haber'de Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal', Kurban Bayramı'nda ünlü komedyen Kadir Çöpdemir'i ağırladı. Çöpdemir, çocukluğunun yoksulluk içinde geçmesi nedeniyle eski bayramları aramadığını söyledi. Komedyen, bayramda kurban kesilmesi ve fakirlere dağıtılması gerektiğine inandığını da dile getirdi.

ERÇETİN'İN YORUMU BERBAT
Çöpdemir, 'Jurnal'de yeni projelerinden bahsetti, "Yakında 'Koptu Geliyor' isimli yeni bir programa başlayacağım" dedi.
Çöpdemir, radyoculuk günlerini de yadetti. "Orhan Gencebay hayranıyım. Radyoda da en çok Gencebay'ın şarkılarını çalardım" diyen Çöpdemir şöyle devam etti: Ben Gencebay'ı savunurken adım kıroya, minibüsçüye çıktı. Şimdi entelektüellerin pay verdiği bir sanatçı oldu. Biz kendisini gönülden severiz.
Ünlü oyuncu, 'Orhan Gencebay ile Bir Ömür' albümünde ünlülerin seslendirdiği şarkıları da yorumladı: Yeni albümü dinledim; Candan Erçetin 'Beni Böyle Sev' şarkısını berbat yorumlamış, Duman'ın 'Gönül' yorumu ise iyi.

RESTORAN AÇABİLİRİM
"Yemekten anlıyorum ama ticaretten anlamıyorum. Yemeğe verdiğim parayı köşeye atsam, zaten emekli olmuştum" diyen Çöpdemir, ileride bir kafe veya restoran açmak istediğini ifade etti: "Restoran açmak isterim ama benim anlayışımla işletmecilik olmaz, malzemeden çalmayayım derken benim restoran batar!"

İŞSİZKEN CAM SİLDİM
Programda bir ara sandalyesinden kalkarak, işsiz kaldığı dönemde nasıl cam sildiğini gösteren Çöpdemir, "1.5 yıl boyunca, bacağımı 6'ncı kattan pencere pervazına atıp cam sildim" dedi.
Ev işlerinde çok maharetli olduğunu da söyleyen komedyen, "Benim yaptığım yaprak sarmasını, ütüyü 'benim diyen' kadın yapamaz" diyerek iddiasını dile getirdi.
Çöpdemir ayrıca, "Türkiye'de tanıdığım şefler var. Dünyaca ünlü gurmelerle de tanıştım. Vedat Milor'un bazı yorumları bana abartılı geliyor. Rokanın nereden çıktığını bilmek inandırıcı değil" diye konuştu.

AZİZ YILDIRIM FENER 'DEN GİTMELİ
Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan ünlü komedyen, takımla ilgili son gelişmeleri de yorumladı. Çöpdemir; "Ben Aykutbahçe, Alexbahçe, Azizbahçe taraftarı değilim, Fenerbahçe taraftarıyım. Bana göre, Alex daha önce gitmeliydi. Fenerbahçe'nin bir başkana ve onun tutkusuna bağlı olması içimi acıtıyor. Başkanlar değişir; "Aziz Bey gitse ne iyi olur" diye düşünen biriyim. Ferit Şahenk veya Hamdi Akın'ın başkan olmasını çok isterim" diye konuştu.
En beğendiği futbol yorumcusunun Rıdvan Dilmen olduğunu söyleyen Çöpdemir, "Dilmen dışında futbolu yorumlayan pek yok. O hocalar üç kelime konuşamaz. Futbol sektörü önemli ama içi boş" dedi.

BİZE ULAŞIN