Boğaz'ı çok özledim

Aktör Kevin Spacey; Elton John AIDS Vakfı'nın balosunda Türk tasarımcı Karun Kıraç'a İstanbul'u sorup ekledi: Boğaz'ı çok özledim!

Ünlü şarkıcı Sir Elton John'un kurucusu olduğu Elton John AIDS Vakfı'nın (EJAF) 'Grey Goose Winter Ball' isimli geleneksel kış balosu, geçtiğimiz günlerde Londra'daki Battersea Enerji Santrali binasında düzenlendi. Fransa'nın ünlü Cote D'Azur bölgesinden ilham alınarak hazırlanan geceye, Londra ve dünya jet setinden ünlü isimler katıldı. Ev sahipliğini aktör Kevin Spacey ile Elton John'un eşi David Furnish'in yaptığı geceye, Türkiye'den tanınmış mücevherci Karun Kıraç ile sosyetenin ünlü ismi Mine Kalpakçıoğlu katıldı.

GELİRİ VAKFA GİTTİ
Vakfa gelir sağlamak amacıyla, her yıl açık artırma yoluyla bir mücevherin satışa sunulduğu baloda, bu yılın özel parçası Türk markası Karun Mücevherat'tan seçildi. 400 yıldır mücevhercilik yapan bir aileden gelen Karun Kıraç'ın balo için özel tasarladığı, sarı limon topaz taşından yapılan 49.93 kıratlık, etrafı pırlantalarla bezenmiş mücevher, 125 bin sterlin yani 380 bin liraya Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone'un 28 yaşındaki kızı Tamara Ecclestone'un oldu. Ecclestone'un rekor bir bedel ödeyerek satın aldığı görkemli mücevher, hem kolye hem broş olarak kullanılabiliyor. Açık artırma sonrası Karun Kıraç; Hollywood yıldızları Elizabeth Hurley, Kevin Spacey, David Hasselhoff ve kolyeyi satın alan Tamara Ecclestone ile fotoğraf çektirdi.

ELTON JOHN'A PİYANO YÜZÜĞÜ

Karun Kıraç, Elton John için özel bir kolye, yüzük ve kol düğmesi seti tasarladı. Kıraç, ünlü müzisyenin eşi David Furnish için de üzerinde 'Elton', 'David' ve oğulları 'Zachary'nin isminin yazılı olduğu bir kolye hazırladı. Kıraç, bu özel tasarımları balo sırasında David Furnish'e hediye etti.

KOLYE BİR AYDA HAZIRLANDI
Karun Kıraç imzasını taşıyan ve nadir bulunan limon topaz taşıyla hazırlanan kolye, bir ayı aşkın bir sürede hazırlandı. Armut şeklindeki sarı renkli ana taşın çevresi, 2.08 kıratlık beyaz pırlantalarla süslendi. Bu çok özel tasarım, artık dünya jet setinin tanınmış siması Tamara Ecclestone'un...

SPACEY BOĞAZ'I SORDU
Gecenin ev sahiplerinden ünlü aktör Kevin Spacey, baloda bir konuşma yaptı. Daha önce Türkiye'ye gelen Spacey, baloda Karun Kıraç'a İstanbul Boğazı'nı sordu. Amerikalı aktör, Boğaz'ı ve İstanbul'u çok özlediğini ve en kısa zamanda yeniden Türkiye'ye gelmek istediğini dile getirdi.

PSY: TÜRKİYE'YE GELECEĞİM
Karun Kıraç, Londra'da kaldığı Four Seasons Park Lane Oteli'nin lobisinde, 'Gangnam Style' şarkısıyla dünya çapında fenomen olan Güney Koreli şarkıcı Psy ile bir araya geldi. Yeni yılda İstanbul'a bir tanıtım için geleceğini belirten ünlü şarkıcı, Nişantaşı'ndaki Karun Mücevherat'ı da mutlaka ziyaret edeceğini söyledi.

BİZE ULAŞIN