İyi arkadaş olmazsanız evlilik yürümez

Bu hafta evliliklerinin 65'inci yıl dönümünü kutlayan İngiltere Kraliçesi II . Elizabeth ve eşi Philip, mutluluklarını iyi arkadaş olmalarına ve saygıya bağlıyor

Evliliklerin çoğu zaman birinci yılını bile dolduramadığı günümüzde, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi Philip, birlikteliklerinin 65'inci yılını kutluyor. İngiltere kraliyet ailesi içinde en uzun süreli evliliğe sahip olan Kraliçe, salı günü evliliklerinin 'safir yıl' kutlamasını yaptı. 'Our Queen' kitabının yazarı Robert Hardman, bu ünlü çiftin evlilik sırlarını okuyucularıyla paylaştı. Kral ve kraliçeler için bile boşanmanın her zaman seçenekler arasında bulunduğunu hatırlatan Hardman, "Sevdiğiniz ve anlaşabildiğiniz biriyle olmak evliliğinizin yürümesi için ilk şart" diyor. İşte 65 yıllık mutlu evliliğin sırrı:
Çiftin en yakın arkadaş olabilmesi ve zor anlarında birbirlerinin yanında olması da evliliğin her zaman ayakta kalmasını sağlamış. Kraliçe'nin eşi bu konu hakkında, "İyi arkadaş olmazsanız evlilik yürümez" demişti. Çift, arkadaşlığın ve saygının önemli olduğunu ifade ediyor.

ORTAK HOBİ LAZIM
Gününüz ne kadar yoğun olursa olsun, her zaman gün içinde sadece birbirinize ayırdığınız bir vakit olmalı. Kraliçe ve eşi, her gün saat 17.00'de bir araya geliyor. Gün boyu yaptıklarını konuşuyor.
Ortak bir zaman geçirme zevkine sahip olmak da çok önemli. Kraliçe ve eşi, Londra dışında doğayla iç içe olmaktan keyif alıyor.
Hobileri paylaşmak da önemli bir unsur... Kraliçe de, eşi de sanata ve koleksiyon yapmaya meraklı. Bu yüzden yeni sanatçılar keşfetmek ya da yeni tablolar satın almak en büyük hobileri arasında.

BİZE ULAŞIN