Menteş kimseyle görüşmek istemiyor

Diyabet hastalığı nedeniyle sağ bacağı kesilen ünlü oyuncu Yalçın Menteş; yoğun bakımdan çıkmasına rağmen ziyaretçi kabul etmiyor. Henüz kimseyle görüşmeye hazır olmadığı öğrenilen Menteş, psikolojik destek alacak

Pazar 26.05.2013
Son Güncelleme: Pazar 26.05.2013
ABONE OL
Ünlü oyuncu Yalçın Menteş; son olarak 'Akasya Durağı' dizisinde rol almış, diziden ayrıldıktan sonra da sessizliğe gömülmüştü.
Diyabetle ve alkol sorunuyla mücadele eden ünlü oyuncu, bir yandan da sinema ve TV piyasasında iş yapamamaktan şikayet ediyordu.
Son aylarda yaşadığı sıkıntıların etkisiyle kendisini alkole verdiği bilinen Menteş, bu sırada 30 yıllık eşi Birhan Menteş ile de yollarını ayırmıştı.

ESKİ EŞİ DESTEK OLMUŞTU
Menteş cephesindeki sessizlik, geçen ay gelen kötü haberle bozulmuştu. Diyabet rahatsızlığı ileri boyuta gelen ünlü oyuncu, acil olarak hastaneye kaldırılmıştı.
53 yaşındaki oyuncunun diyabet nedeniyle kangren olan sağ bacağı, diz üzerinden kesilmişti.
Bu zor günlerinde Menteş'i yalnız bırakmak istemeyen eski eşi Birhan Menteş, büyük bir vefa örneği göstererek eski eşinin bakımını üstlenmişti.
Birhan Menteş, eski eşinin günde üç paket sigara içtiğini ve sağlığının bu nedenle tamamen bozulduğunu söylemişti.
Hastane sürecinde görüştüğümüz Birhan Menteş; eski eşinin zor günler geçirdiğini ve bunları atlatması için her zaman onun yanında olacağını belirtmişti.
Oyuncunun yakın arkadaşı Mehmet Ali Erbil de hastanede Menteş'e destek olmuştu.
14 Nisan'da geçirdiği ameliyat sonrasında halen hastanede tedavi altında tutulan Yalçın Menteş'ten sevindirici haber önceki gün geldi. Yaklaşık 1.5 aydır yoğun bakımda tutulan ünlü oyuncu, normal odaya alındı.
Doktorları, Menteş'in tedavisine evde devam edilmesine karar verirken; ünlü oyuncunun fizik tedavi görmesi için de hazırlıklara başlandı.
Yaşadığı sıkıntılı günlerin ardından kimseyle görüşmek istemeyen Menteş, henüz ziyaretçi kabul etmiyor. Sadece doktorları ve ailesiyle konuşan Menteş'in, yakın çevresiyle görüşmek için kendisini henüz hazır hissetmediği öğrenildi.

YAKINDA TABURCU OLACAK
Bu süreçte ünlü oyuncu, fizik tedavinin yanı sıra psikolojik destek de alacak.
Doktorlarının, ameliyat sonrası sendromu rahatlıkla atlatabilmesi için Menteş'in bir an önce terapi görmeye başlamasını istediği öğrenildi.
Ünlü oyuncunun, önümüzdeki günlerde hastaneden taburcu edilmesi bekleniyor.