'Recep İvedik'i kapıda bekliyoruz'

Türkiye'de 13 sinema kompleksi ve 100'ün üzerinde salonu olan Cinemarine sinemalarının sahibi Cenk Sezgin ile geçtiğimiz günlerde sinema sektörü üzerine minik bir sohbet gerçekleştirdik.
Ülkenin önemli sinemaları Mars ve Avşar'ın ardından azımsanmayacak bir salon kapasitesi ile üst sıralarda bulunan Cinemarine sinemaları, daha çok yazlık bölgelerdeki salonları ile biliniyor.
Son dönemlerde hızla salon sayısını artıran Cenk Sezgin, sinemacıların bazı filmlerin gösterime girmesini kapılarda beklediğini söyledi. Buna örnek olarak da 'Recep İvedik'i gösterdi.
Sektörün bu tarz filmlere ihtiyacı olduğunu söyleyen Sezgin, "Bunlar, sinemacılara para kazandıran filmler, yani sinemaların olmazsa olmazları" diyor.

ROMANTİK KOMEDİ

Bodrum ve Kuşadası gibi yazlık yerlerde sinema salonları bulunan Cenk Sezgin, bu tarz yazlık yerlerde daha çok süper kahraman filmleri ve 'Avatar', 'Titanic' gibi her kesime hitap eden filmlerin daha iyi iş yaptığını söyledi.
Kendi salonlarını baz alarak yerli film sıralaması yapan Sezgin; yazlık yerlerde birinci sırada romantik komedi türü filmlerin, ikinci sırada duygusal filmlerin, üçüncü sırada ise korku filmlerinin daha çok izlendiğini söyledi.

Günün Repliği: 'Umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez.' -'Shawshank Redemption' (1994

BİZE ULAŞIN