'Hayalim sokaktaki her kadının benim tasarımımı kullanması'

Adriana Lima'nın da tercih ettiği Batya Kebudi, bir gün tüm kadınların kendi tasarımlarını kullanmasını hayal ediyor

Geçtiğimiz hafta Türkiye'ye gelen güzel manken Adriana Lima damga vurdu. Her gittiği yer, her taktığı aksesuvar çok konuşulan Lima'nın, son katıldığı davette bileğine taktığı Batya Kebudi tasarımı bilezik de çok dikkat çekti. Markasını 2010 yılında kuran Kebudi ile tasarım dünyasındaki yolculuğunu konuştuk:
Bugüne kadar tasarımlarımı Türk ve yabancı birçok isim kullandı. Tasarımlarımı onların üzerinde görünce tabii ki çok heyecanlanıyorum. Birgün sokaktaki her kadının benim tasarımlarımı kullanmasını istiyorum.
Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum. Madame Figaro dergisinde stajyer olarak işe başladım ve dergi kapanınca da editör olarak işten ayrıldım.
Dergide çalıştığım zamanlarda kendim için yaptığım tasarımlarım vardı ve herkes bana "Bunları nereden alıyorsun?" diye soruyordu. Dergi kapanınca ben de 'Acaba bu işi mi yapsam?' demeye başladım.
Kendi zevkim için yüzük tasarımlarımı yaptırdığım harika bir mücevher ustası ile çalışıyordum. O kadar çok gidiyordum ki artık beni torunu gibi görmeye başlamıştı ve bendeki enerjiyi herkesten önce fark edip "Batya, artık bunlardan birer tane değil de biner tane yapsak" deyince ben de 2010 yılında şirketi kurdum.
Son koleksiyonumun adı 'Wonderland'. Köpeğim Oscar'ın ölümünün ardından hayvanlarla ilgili bir koleksiyon yapmaya karar verdim ve bu koleksiyon bu şekilde ortaya çıktı.
Tasarımlarım İstanbul ve Ankara Beymen mağazalarında satılıyor. Ayrıca kendi internet sitemden de satış yapıyorum.
Tasarımlarım Paris'te Franck et Fils ve Londra'da Wolf&Badger mağazalarında satılıyor. Londra'da çok büyük ilgi görüyor. Bu ilgi karşısında çok ama çok mutluyum. Çünkü Londra benim hayallerimin şehri ve orada bu kadar güzel ilgi görüyor olmak beni inanılmaz mutlu ediyor.
Tasarımlarımın fiyatı 350 ile 1300 lira arasında değişiyor. Büyük çoğunluğu 700 liranın altında…
BİZE ULAŞIN