Rüzgar gülü gibi fır fır!

Mahsun Kırmızıgül... Kâh Ahmet Kaya'ya yuh çekenlerin arasında, kâh Kürt özgürlükçüsü... Bir gün devletten yana, ertesi gün Pensilvanya ile dirsek temasında... Rüzgar gülü gibi; yel nerden eserse oraya...

Rüzgar gülü gibi fır fır!
1- SESİNİ ÇIKARMADI
O, şöhretler dünyasının en ilginç karakterlerinden biri... Kariyerinin başında Kürt hareketine destek vermediği için eleştirildi. Çünkü kirli savaş döneminde Güneydoğu'da yaşananlara ses çıkarmıyordu. Hatta MGD Gecesi'nde Ahmet Kaya'yı linç edenleri alkışlayanlar arasında yer alarak herkesi şaşırttı.

2- KİMLİĞİNİ GİZLEDİ
Ahmet Kaya olayında Kürt kimliğini saklayan Kırmızıgül, Demokratik Açılım rüzgarları esmeye başlayınca dümen kırıp kahramanlığa soyundu. Kürt halkına yapılan haksızlığı Güneşi Gördüm filminde anlatıp kendini 'Yeni Yılmaz Güney' olarak lanse etmeye çalıştı. Bir anda 'sözde' Kürt özgürlükçüsü oldu.

3- SÜREKLİ 'U DÖNÜŞÜ'
Gezi eylemleri sırasında hiç ortada yokken Başbakan'ın Taksim Dayanışma Platformu ve sekiz sanatçıyla yaptığı görüşmeye katıldı. Geziciler'i 'gerici' ilan etti. AK Parti icraatlarını gönülden destekleyen Kırmızıgül, geçen hafta bir kez daha 'U dönüşü'yle, daha yapılmayan genel seçimleri adaletsiz ilan etti.

4- İLGİNÇ AÇIKLAMA
Mahsun Kırmızıgül'ün iki ay önce Amerika'ya gittiği ve Pensilvanya'dan ayar yedikten sonra seçimlerle ilgili demeçler verdiği iddia ediliyor. Her döneme uygun bir stratejisi olan Kırmızıgül, bu haliyle esen yele göre dönmeye başlayan rüzgar gülünü andırıyor. Rüzgar nereye, Kırmızıgül oraya...

AMERİKA'DAN DÖNDÜ MESAJ ATTI

Mahsun Kırmızıgül'ün Twitter hesabından attığı "Ben böyle adaletsiz bir seçim görmedim. Sonuç ne olursa olsun, adil olmayan bir seçim yapılıyor. YSK işlevsiz bir kurum" mesajının Amerika ziyareti sonrasına denk gelmesi manidar.
BİZE ULAŞIN