Sofia Hellqvist, erotik modellikten prensesliğe geçti

İsveç kraliyet ailesinin 36 Yaşındaki tek oğulları evleniyor. İsveç'te düğün hazırlıkları kadar çok konuşulan bir diğer şey de nişanlısının önceden +18'lik filmlerde oynaması oldu.

Sofia Hellqvist, erotik modellikten prensesliğe geçti
İsveç kraliyet ailesinin 36 Yaşındaki tek oğulları Carl Philip önümüzdeki cumartesi günü evleniyor. İsveç'te düğün hazırlıkları kadar çok konuşulan bir diğer şey de Carl Philip'in nişanlısı Sofia Hellqvist'in önceki meslekleri oldu. Çünkü Hellqvist, Prens Philip ile tanışmadan önce erotik modellik yapıyordu.

GEÇMİŞİ HABER OLDU

1984 doğumlu Hellqvist, ülke çapındaki ününe 2004 senesinde Slitz isimli erotik dergi tarafından, 'Bayan Slitz' olarak seçildiğinde kavuştu. Hemen ardından 2005 senesinde Sofia Hellqvist, İsveç televizyonlarında yayınlanan 'Hotel Paradise' isimli yarışmaya katıldı. Bu yarışmada Hellqvist bir diğer yarışmacı Olinda Castielle ile sık sık tartışsa da finale kadar çıktı.

+18'LİK GEÇMİŞİ VAR

Yarışmanın ardından yoga eğitimi için New York'a taşınan Hellqvist'in adı bu kez de Las Vegas'da bir skandala karıştı. Amerikan +18'lik filmlerde oynadığına dair haberler Amerikan ve İsveç basınına yansıdı.

İLİŞKİ KURDUKLARINI DOĞRULADI


2010 senesinde bu kez Playground isimli bir proje için Güney Afrika'ya giden Hellqvist'in şansı bu projeden sonra açıldı. Aynı sene İsveç Sarayı'nın basın sözcüsü, Prens Carl Philip ile Sofia Hellqvist arasındaki ilişkiyi doğruladı. Bunun üstüne uluslararası basından ilişkiye yönelik yorumlar geldi.

İngiliz Daily Telegraph Gazetesi, Hellqvist'in geçmişteki mesleği ve televizyon şovları yüzünden İsveç Kraliyet Ailesi'ni zor durumda bıraktığını yazdı.

27 Haziran 2014'te nişanlanan çift, 13 Haziran 2015 tarihinde Stockholm'de evlenecek.
BİZE ULAŞIN