Sert'ten 15 bin liralık dava

İvana Sert, marka yüzü olduğu kozmetik firmasıyla mahkemelik oldu. Sert, alacaklı olduğunu iddia ettiği şirketten 15 bin lira talep etti

Sert'ten 15 bin liralık dava
Kozmetik firması Adnan Akat Kozmetik, üç yıl önce İvana Sert ile marka yüzü anlaşması yapmıştı. 175 bin liralık anlaşmaya göre; ünlü modacı, kendi adına üretilen İvana Sert For You isimli parfüm ve makyaj malzemelerinin tanıtımında yer alacaktı. Sert, bu paranın ilk taksidi olan 17 bin 500 lirayı da almıştı. Ancak sözleşme imzalandıktan kısa bir süre sonra firma; İvana Sert'in boşanma davası sebebiyle yapılan haberler ile şirketin imajını zedelediğini, piyasaya çıkarılacak parfüm ile ilgili kendisine sunulan teklifleri reddettiğini belirterek sözleşmeyi feshetmişti. Şirket, gönderdiği ihtarname ile Sert'ten de zararları olan 500 bin lirayı istemişti.

DAVAYI İVANA AÇTI
İvana Sert bunun üzerine İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvurarak 15 bin lira alacağı olduğunu iddia edip dava açtı. Sert, mahkemeye verilen dilekçede; şirketin, verdiği sözleri gerçekleştirmediğini ve 15 bin liralık alacağının verilmesini istediğini belirtti. Şirket ise İvana Sert'in bu iddialarını reddetti. Firma, İvana'nın pırlantalı parfüm şişelerini bile beğenmediğini bildirdi. Taraflar arasındaki dava Fikri Sınai Hukuk Mahkemesi'nde sürüyor.
BİZE ULAŞIN