'Kickbox'un sahnede bana faydası çok oldu'

'Kickbox'un sahnede bana faydası çok oldu'
Rus Gelin' isimli filmle sinemayla tanışan; 'Kırık Ayna', 'Mühürlü Güller', 'Ekmek Teknesi', 'Serçe' ve 'Medcezir' gibi dizilerde rol alan Sibel Taşçıoğlu, kickbox ve Thaibox tutkunu çıktı. Taşçıoğlu, kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı:
1997 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazandım, 2001'de mezun oldum. Bu süreçte televizyon dizilerinde rol aldım.
Kimi oyuncu kendisini seyretmekten hoşlanmaz ama ben hep kendimi seyrederim. Neyi yapamadığımı görmek isterim. Hatalarımı görmenin bana katkısı olduğunu düşünüyorum.
Bir cinayet filminde katili oynamayı çok isterdim. Amerikalı aktris Chloe Sevigny, bir dizide transseksüel bir kadını canlandırıyordu, üstelik bir de kiralık katildi. Böyle bir rol gelse süper olur.
Boş zamanlarımda yüzmeye çalışıyor; bir yıldır da kickbox ve Thaibox eğitimi alıyorum. Kickbox'ta yumruk ve tekme, Thaibox'ta hem yumruk, hem tekme ek olarak diz ve dirsekleri de kullanıyoruz. Günlük hayatta yüklendiğim negatif enerjiyi kickbox yaparak pozitife çeviriyorum. Ayrıca akıl ve beden koordinasyonunu sağlama açısından da sahne üzerinde bana çok katkısı olduğunu düşünüyorum.
BİZE ULAŞIN