Ego savaşları sahnede olmalı

Ego savaşları sahnede olmalı
Eser Kabaali, 'Aşktan' isimli ilk albümünü çıkardı. İkinci klibini 'Suistimal' isimli şarkısına çeken genç şarkıcı, hakkında merak edilenleri anlattı:
İlk klibimi 'Ey Güzel Allah'ım' isimli şarkıya çekmiştik. Camiamız yeni isimler için bir savaş alanı gibi ama biz bundan alnımızın akıyla çıktık. İkinci klibi de 'Suistimal' isimli şarkıya çektik. İkinci şarkıya reaksiyonlar çok daha hızlı ve çok daha pozitif. Güzel karşılandığı ve listelere hızlı bir giriş yaptığı için çok mutluyuz.

BESLENME KAYNAĞIM HAYRANLARIM
Bence şarkı söyleyen herkesin çok yüksek bir egosu vardır. Bence; bu yüksek ego sadece iş için sahnede kullanmalı. Ego savaşlarını çalıştığınız insanlarla değil, sadece sahnede yaşarsanız ve günlük hayatınızdan ayırabilirseniz sorun kalmaz.
Benim beslenme kaynağım hayranlarım. Hiçbir zaman ve hiçbir şekilde kendimi onlardan izole etmem. Bu müthiş bir keyif ve ben bunu yaşamaya yeni başladım.
Konservatuvara girmeden önce Sumru Yavrucuk'un 'Seni Seviyorum Rosa' adlı filminde çocuk oyuncu olarak yer aldım. Oyunculukla ilgili teklifler sıkça geliyor. Ben de oyunculuğa olumlu bakıyorum. Ancak müzikal hayatımı etkilemeyecek ve ters düşmeyecek bir senaryoda yer alamam gerektiğini düşündüğüm için seçici davranıyorum.

SEZEN AKSU'YA AŞIKTIM
Benim için çok özel şarkılar yazan bir kadın var. Çocukluğumdan beri bir dünya ismin bir dünya şarkısını ve besteciyle olan diyaloglarına çok özenmişimdir. Mesela; Sezen Aksu'nun, Tarkan'a verdiği şarkıya çok özenmişimdir. Bir Sezen Aksu şarkısı okumak da en büyük hayalimdir. Bir şarkı alabilmek için Sezen Aksu'nun kapısında bile yatabilirim. Sezen Aksu'nun yıllarca söylediği aşk şarkılarını bana söylediğini düşünerek yaşadım. Bana bunu hissettiren kadına senelerce platonik aşk besledim.
Aşk insanı hep yüksek tutan, nabzını hiç düşürmeyen bir şey. Tabii ki aşkın da şekilleri vardır. Aşk hayatımda sakin biri olduğumu söyleyemeyeceğim. Kavgadan, gürültüden nefret ederim ama bunu bana yaşatan kadına körü körüne bağlanmış bir adamım. Buradan bir sayko olduğum mu çıkıyor acaba?
Göz çapkınıyım. Bu da yeni yeni itiraf ettiğim ve kabul ettiğim bir şey. Bunu yapıyorum ama bilinçli olarak değil. 'O bakışlardan sonra kimi hafızana kaydettin?' diye sor, hiçbir şey söyleyemem.

BİZE ULAŞIN